Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Öğrenciler, Ege Üniversitesinden çok memnun

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2022 sonuçlarına göre Ege Üniversitesi (EÜ) “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet ile Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu” kategorilerinde A plus düzeyine yükselerek, “Devlet Üniversiteleri Genel Memnuniyet Sıralaması”nda 500 puanla 4’üncü sırada yer aldı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ise Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği sonuçlarında Üstün Performans Ödülü’nün sahibi oldu.

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından, öğrenci deneyimini zenginleştirmek, yükseköğretim kurumlarının daha öğrenci merkezli olmalarına rehberlik etmek, üniversitelerin stratejik planlarına katkı sağlamak amacıyla açıklanan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA- 2022) raporunda Ege Üniversitesi, Devlet Üniversiteleri Genel Memnuniyet Sıralamasında 500 puan alarak 4’üncü sırada yer aldı.  Raporda yer alan “Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği” kategorisinde EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, 199 üniversiteden sadece 12 rektörün layık görüldüğü “ÜniAr Üstün Performans Ödülü”nün sahibi oldu. Ege Üniversitesi, raporda yer alan  “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet Sıralaması” ile “Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu” kategorilerinde 3’üncü sırada ve A plus düzeyine yükseldi.

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasına 126 devlet ve 73 vakıf olmak üzere 199 üniversitede öğrenim gören 47 bin 682 öğrenci katıldı.   Raporda; “Öğrenim Deneyiminin Tatminkârlığı”, “Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu”,  “Akademik Destek ve İlgi”, “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyeti”, “Öğrenme İmkân ve Kaynaklarının Zenginliği”, “Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği” kategorileri yer alıyor. Sıralamalarda, üniversitelere A+, A, B, C, D ve FF gibi notlar veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir