Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege’de istihdam edilecek sözleşmeli personel başvuruları Kariyer Kapısı’nda

Ege Üniversitesi ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi arasında iş birliği

Ege’de istihdam edilecek sözleşmeli personel başvuruları Kariyer Kapısı’nda

Ege Üniversitesi ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi arasında yapılan iş birliği ile üniversitede istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonlarına yapılacak başvurular Kariyer Kapısı platformu üzerinden alınmaya başlandı.

Ege Üniversitesi, idari ve akademik işlemlerin şeffaf, etkin, hızlı ve liyakat temelli sürdürülmesi amacıyla bir yandan sunduğu pek çok hizmetin dijital ortama aktararak e-Devlet entegrasyonunu sağlarken diğer yandan da sunulan hizmetlerin koordineli şekilde yürütülmesi amacıyla üst kurum ve kuruluşlarla iş birliği protokolleri yapıyor.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Son dönemde yaptığımız yatırımlarla üniversitemizin eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve topluma hizmet başta olmak üzere tüm iş ve hizmet süreçlerini dijital ortama taşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz yenilikçi yatırımlarla pek çok alanda etkin, hızlı, ve kolay uygulamaları hayata geçiriyoruz. Tüm paydaşlarımızın hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu imkânlardan faydalanmaları noktasında önemli dijital stratejiler belirleyerek; üniversitemizi, uluslararası yükseköğretim kurumlarıyla rekabet edebilecek yapıya kavuşturmak için çalışıyoruz. Otomasyon sistemlerimizi ülkemizin dijitalleşme sürecine uyumlu hale getiriyoruz. Şimdi de Üniversitemizde istihdam edilmek üzere ilan edilen sözleşmeli personel pozisyonlarına yapılacak başvurular, Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi arasında yapılan iş birliği sonucu ilk defa Kariyer Kapısı platformu üzerinden alınmaya başlandı. Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı çalışanlarımız başta olmak üzere emeği geçen mensuplarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kariyer Kapısı’nın kamu istihdam süreçlerinin liyakat temelli ve etkin bir şekilde yürütülmesi desteklenmekle birlikte kamuda yer alan iş ilanlarının başvuru, değerlendirme ve yerleştirme süreçlerinin kamuoyu ile daha etkin bir şekilde şeffaf ve izlenebilir yöntemler sağladığını vurgulayan Rektör Budak, “Bu kapsamda üniversitemizce ilan edilen iş alım ilanlarının, kamuoyu ile daha etkin bir şekilde paylaşılması ve böylece alım ilanlarına başvuracakların ilanlara erişiminin kolaylaştırılması, yapmış oldukları başvuruların takip edilebilirliğinin artırılması, işe alım süreçlerinin şeffaf ve izlenebilir yöntemler ile desteklenmesi amacıyla Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile gerekli iş birliği yapılmıştır. Yapılan iş birliği sonucu Üniversitemizde istihdam edilmek üzere ilan edilen 32 adet sözleşmeli personel pozisyonu ilanına alınan başvurular ilk kez Kariyer Kapısı platformu üzerinden alınmaya başlanmış olup 03 Ağustos tarihine kadar devam edecektir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir