Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Rektör Budak, dümene geçerek deneme seyri yaptı

EÜ Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulunda EGE DERİN gemisi suya indirildi

Rektör Budak,  dümene geçerek deneme seyri yaptı

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti. Okul yönetimi ve akademisyenleri ile bir araya gelen Rektör Budak, eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmete yönelik sürdürülen faaliyetleri değerlendirdi. Ziyarette, öğrencilerle birlikte tamir ve bakımı yapılan “EGE DERİN” gemisi suya indirildi. Rektör Budak ayrıca  “Gemi kaptanlığı simülasyonu” eğitimine katıldı.

EÜ Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu kampüsünü ziyaret eden Rektör Budak;  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Sunlu ve Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Prof. Dr. Celalettin Aydın ile kampüsü gezerek yapılan çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi aldı.

Rektör Budak’ı EÜ Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu girişinde üniformalı Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı öğrencileri törenle karşıladı. Prof. Dr. Budak’a Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Celalettin Aydın tarafından okulun durumu, sürdürülen ve yapılması planlanan akademik ve idari faaliyetler ile ilgili bilgi verildi.

Program kapsamında kısa bir sunum yapan Öğretim Görevlisi Volkan Fidan, hem dalgıçlık hem de kaptanlık eğitiminde kullanılan uygulamalı denizcilik ekipmanlarını tanıttı. Rektör Budak, deniz ulaştırma ve işletme eğitiminde kullanılan Köprüüstü Seyir Simülatöründe İstanbul Boğazı seyri yaptı. Seyir öncesi denizci montu ve şapkası giyen Rektör Budak, bakım onarımı tamamlanarak tersaneden çıkan dalış gemisi EGE DERİN’in açılışını yaptı. EGE DERİN’in dümenine geçen Rektör Budak, kısa bir deneme seyri gerçekleştirdi.

Ziyaret esnasında öğrencilerle bir araya gelerek istek ve taleplerini dinleyen Rektör Budak, Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulunun hem teorik hem de uygulamalı eğitim öğretim olanakları ile öğrencilere sualtı dünyasının kapılarını araladığını söyledi. Rektör Budak, Meslek Yüksekokulunun altyapısının daha da güçlendirilerek donanımlı ve nitelikli hale getirileceğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir