Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli genç ziraatçılar “12. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi’ne 52 bildiri ile katıldı

“12. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi” Kırşehir’de gerçekleştirildi

Egeli genç ziraatçılar “12. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi’ne 52 bildiri ile katıldı

Türkiye’deki Ziraat Fakültelerinde öğrenim gören öğrencileri bir araya getirmek, akademik ve sosyal anlamda bilgi alışverişlerinde bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen “12. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi” (UTOK)   Kırşehir’de gerçekleştirildi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi ev sahipliğinde yapılan kongreye Rektör Prof. Dr. Necdet Budak tarafından uğurlanan Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencileri, Tarım Topluluğu ve ZMO Genç İzmir,  52 bildiri sundu. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi (EÜZF) ‘Kongrede en çok bildiriyle katılım sağlayan misafir fakülte’ sıfatını kazandı. Kongrede poster sunumu kategorisinde “Gıda Güvenliğinde Farklı Bir Perspektif: Biyodinamik Tarım” başlığıyla EÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü 2. sınıf öğrencisi Alp Efe birinci oldu.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ev sahipliğinde ilki 2011 yılında düzenlenen Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi bu sene  “Tarımda Yeşil Dönüşüm” mottosu ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesinde gerçekleştirildi. Kongreye, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel’in destekleriyle Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencileri, Tarım Topluluğu ve ZMO Genç İzmir, 46 kişilik takımla katıldı. Toplam 210 akademik bildiri sunulan kongreye Ziraat Fakültesi öğrencileri 52 bildiri ile katıldı. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ‘kongrede en çok bildiriyle katılım sağlayan misafir fakülte” sıfatını kazandı.

EÜ 13. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresine ev sahipliği yapacak

Program kapsamında “Elektrostatik İlaçlamanın Tarıma Etkisi” başlıklı bildirisiyle EÜ Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü 1. sınıf öğrencisi Nurgül Koç,  “Bir Simbiyozis, Mikoriza” başlıklı bildirisiyle Tarla Bitkileri Bölümü 4.sınıf öğrencisi Esra Korkmaz ve  “Seralarda Çevre Dostu Bir Gübreleme: Yeşil Gübreleme” başlıklı bildirisi ile Bahçe Bitkileri Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Alp Efe Telef sunum yaptılar. Kongrede poster sunumu kategorisinde “Gıda Güvenliğinde Farklı Bir Perspektif: Biyodinamik Tarım” başlığıyla Bahçe Bitkileri Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Alp Efe birinci oldu. Her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde düzenlenen kongrenin 13’üncüsü, 2023 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir