Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ukraynalı bilim insanı misafir öğretim üyesi olarak Ege’de

Ege Üniversitesi, endokrin cerrahisi alanında Ukrayna’nın lider cerrahlarından Prof. Dr. Sergii Cherenko’yu misafir öğretim üyesi olarak ağırlıyor. Prof. Dr. Cherenko, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özer Makay ile EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı makamında ziyaret etti.

Ukrayna’nın endokrin cerrahisi alanında uluslararası platformda ülke temsilcisi olan Prof. Dr. Sergii Cherenko misafir öğretim üyesi olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde belli bir süreyle bulunacak. Prof. Dr. Cherenko’yu Ege’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Prof. Dr. Budak, “Değerli bir bilim insanını üniversitemizde ağırlıyoruz. Tıp fakültemizde deneyimleri ile uzmanlık öğrencilerimize katkıları olacak. Çernobil kaynaklı tiroid kanseri konusunda önemli çalışmalara imza atan ve uluslararası düzeyde tanınmış bir bilim insanı olan Prof. Dr. Sergii Cherenko, bilgi ve deneyimlerini paylaşacak” diye konuştu.

 Ukrayna’nın lider cerrahlarından biri olan Prof. Dr. Cherenko, Ege Üniversitesinde olmaktan onur duyduğunu söyledi. Alanında birçok ilke imza atan Prof. Dr. Makay ile düzenleyecekleri eğitimlerde endokrin cerrahisine yönelik paylaşımlarda bulunacaklarını dile getiren Prof. Dr. Cherenko, “Ege Üniversitesi çalışmalarıyla uluslararası arenada adından sıkça söz ettiren bir üniversite. Çok değerli öğretim üyelerine sahip. Burada olduğum sürece Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanlık öğrencilerinin gelişimine katkı sunmayı arzu ediyorum. Prof. Dr. Necdet Budak’a, Prof. Dr. Özer Makay’a, Tıp Fakültesine ve Genel Cerrahi Anabilim Dalına misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir