Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Dekan Prof. Dr. Gültekin, “Temel prensibimiz ‘öğrenci odaklılık’ olacak”

EÜ İletişimde  “Dekan- Öğrenci Buluşması”

Dekan Prof. Dr. Gültekin, “Temel prensibimiz ‘öğrenci odaklılık’ olacak”

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğrencilerle bir araya gelen Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Üniversitemizin ve fakültemizin hedefleri doğrultusunda tüm paydaşlarımızla el ele verip; katılımcılığı ve ortak aklı esas alarak uluslararası ölçekte tercih edilen, dijital bir iletişim fakültesi olmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde,  Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’in öğrencilerin sorunlarını ve isteklerini dinlediği,  sorularını cevapladığı “Dekan-Öğrenci Buluşması” toplantısı gerçekleştirildi. Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği programa canlı bağlantı ile katılan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın yanı sıra; İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Füsun Topsümer ve Prof. Dr. Elif Yıldız’ın yanı sıra bölüm başkanları,  öğretim elemanları ve idari çalışanlar da katıldı. Canlı olarak toplantıya bağlanan Rektör Budak, “Geleceğin iletişimcileri olan sizlere inancımız ve güvenimiz tam. Ege Üniversitesi olarak bizler de sizlere olan desteğimizi daima sürdüreceğiz. 21-22 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan EGEKAF’a mutlaka katılmanızı tavsiye ediyorum. Hepinize sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Etkinliğin açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, İletişim Fakültesi yönetimi olarak katılımcı, ortak akıl ve iş birliğine dayanan bir anlayışla hareket ettiklerini vurguladı. Eğitim öğretim sürecinin en önemli paydaşlarından birisinin öğrenciler olduğunu ifade eden Dekan Prof. Dr. Gültekin, organize edilen toplantılarla öğrencilerin sorunlarının, beklentilerinin, görüş ve düşüncelerinin alınarak yönetime katkı sağlanmasını önemsedikleri söyledi.

Güvenli ve huzurlu ekosistem içinde öğrenci odaklı, kalite öncelikli, uluslararası tanınır bir iletişim fakültesi olma hedefi ile öğrenci ve akademisyenlerle el ele vererek çalışmalar yapacaklarını ifade eden Dekan Prof. Dr. Gültekin, “Öğrenci odaklılık misyonumuz doğrultusunda öğrencilerimizin huzur içinde öğrenim gördüğü fakülte iklimi, birincil temel hedefimiz. Belirlediğimiz yol haritasında, öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımızla birlikte ilerleyeceğiz. Son dönemde üniversitemizde Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde, Türk yükseköğretim sistemine örnek teşkil eden başarılara imza atıldı. Öğrencilerimizin karar alma mekanizmalarında yer alarak kendilerini ifade etmeleri ve aktif rol almaları sağlandı” diye konuştu.

“Tüm olanaklarımızı sizler için seferber edeceğiz”

Öğrencilere seslenen Dekan Prof. Dr. Gültekin, “Bizler, sizlerin huzurlu ve güvenli bir şekilde nitelikli eğitim almanız için her türlü ortamı sağlayacağız. Sizlerin memnuniyeti bizler için oldukça önemli. Üniversitemizin ve Fakültemizin tüm olanaklarını sizler için seferber edeceğiz. Yenilikçi, girişimci, çağın ruhunu yakalayan yetkin birer iletişim uzmanları olarak sizleri sektöre uğurlamak en önemli amaçlarımızdan birisi.  Bu kapsamda fakültemizin uygulama ve araştırma birimleri olan ve Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) çatısı altında faaliyet gösteren Ege Ajans, Radyo Kampüs Ege, Ege Üniversitesi Televizyonu ile tüm stüdyolarımızı, atölyelerimizi aktif kullanmanız için her türlü desteği vereceğiz. Eğitim öğretimden araştırma geliştirmeye, toplumsal katkıdan uluslararasılaşmaya, uzaktan öğretimden dijitalleşmeye kadar birçok alanda önemli çalışmaları sizlerle birlikte hayata geçireceğiz. Bu noktada tüm paydaşlarımıza önemli görevler düşüyor. Tüm çalışmalarımızı birlikte yapacağız. Sizlerin hem bireysel hem de topluluklar aracılığı ile yapacağınız etkinliklerde her türlü desteği vereceğiz.  Bizler, sizin için buradayız. Bugün burada ilkini gerçekleştirdiğimiz bu toplantılara rutin olarak devam edeceğiz. Kapımız her zaman sizler açık. Çok önemli bulduğum bu toplantımıza katıldığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” dedi.

Dekan Prof. Dr. Gültekin, toplantıda öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Öğrenciler de dekan ile bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, bu toplantıların devam etmesi temennisinde bulundu.

Toplantıda yaşanan elektrik kesintisine rağmen öğrenciler salondan ayrılmayarak, toplantıya olan ilgilerini sürdürdü. Cep telefonları ile aydınlatılan konferans salonunda Prof. Dr. Gültekin, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir