Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Rektör Budak, Egeli kadın çalışanların “Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Dünya Kadınlar Günü” dolaysıyla Ege Üniversitesi Hastanesi ve üniversite bünyesinde görev yapan kadın çalışanlarla bir araya geldi. EÜ bünyesindeki akademik ve idari birimlerde görev yapan kadın çalışanların Kadınlar Günü’nü kutlayan Rektör Budak, Bayındır Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin elleriyle diktikleri menekşeleri hediye etti.

Ege Üniversitesi olarak kadın hakları konusunda önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Rektör Budak, “Üniversitemiz her zaman kadınların yanında olmuştur. Çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin yarısından fazlasını kadınlar oluşturuyor. Kadınlarımızın olduğu yerde nezaket, saygı ve disiplin ortamı oluşuyor. Bu özel günde pandemi sürecinde de yoğun çalışmalar yürüten kadın sağlık çalışanlarımızla bir araya geldik. Bayındır Meslek Yüksekokulu’ndaki öğrencilerimizin elleriyle diktiği menekşeleri, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla hastanemizdeki kadın çalışanlarımıza hediye ettik. Her zaman en iyi sağlık hizmetini sunmak için canla başla görev yapan kadın sağlık çalışanlarımızın Kadınlar Günü’nü kutlarım.  Bir kadın, sadece yetiştirdiği nesiller aracılığıyla değil; emeğiyle, özverisiyle, idealizmiyle, başarılarıyla ve hayatın her alanına kattığı değerlerle geleceğe yön verir. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla EÜ Tıp Fakültesi Muhiddin Erel Amfisinde Olten Sanat Vakfı tarafından “Dünya Kadınlar Günü Özel Konseri” gerçekleştirildi. Ayrıca Olten Sanat Vakfı İcra Kurulu Balkanı Fatma Olten, bir söyleşi gerçekleştirdi. EÜ çalışanı Bahar Bilgili ise kadınlar gününe özel resim sergisi açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir