Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Bornova’da minik eller 23 Nisan’ı resmedecek

EÜ-Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde 23 Nisan resim yarışması

Bornova’da minik eller 23 Nisan’ı resmedecek

Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” temalı resim yarışması düzenlenecek. Bornova’da 1. 2. 3. ve 4’üncü sınıf ilkokul öğrencilerine yönelik yapılacak yarışmanın protokolü EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu tarafından EÜ Eski Senato Salonu’nda imzalandı.

Protokol töreninde konuşan Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza bu yıl 102’nci yıl dönümünü kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sevincini ve heyecanı yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi, milli egemenlik duygusunu anlamalarını ve kendilerini özgürce ifade edebilen bireyler olmalarını sağlamak amacı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ortaklığında bu yarışmayı düzenliyoruz. Katılacak olan tüm çocuklarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

“İş birliklerimizi yeni projelerle sürdüreceğiz”

Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu ise, “23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nın önemini ve anlamını gelecek nesillere aktarmak ve çocukların gözünden 23 Nisan’ı anlamak için böyle bir iş birliği içerisinde girdik. Ege Üniversitesi bizim evimiz gibi. İş birliklerimizi sürdürerek yeni projeleri hep birlikte hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Bornova ilçesinde eğitim gören 1. 2. 3 ve 4’üncü sınıf ilkokul öğrencilerine yönelik olan yarışmaya katılım ücretsiz olacak. Yarışmada yer alacak resimlerin daha önce herhangi bir etkinlikten ödül almış olmaması ve özgün olması gerekiyor. Son başvuru tarihinin 4 Nisan olduğu yarışmanın sonuçları 18 Nisan’da açıklanacak. Dereceye giren ilk üç resmin sahiplerine madalya, teşekkür belgesi ve boyama seti hediye edilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından jüri tarafından seçilen resimler EÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı sergi salonunda 21-29 Nisan tarihleri arasında sergilenecek. Başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgi EÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı web sitesinde yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir