Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli akademisyen Prof. Dr. Eser Eke Bayramoğlu, Kazakistan’da deri sektörüne yönelik eğitim verdi

Araştırma Üniversitesi statüsü alan Ege Üniversitesinde araştırmacılar uluslararasılaşma ve dijitalleşme vizyonu kapsamında iş birliği çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Bölümü ve Kazakistan Auezov Üniversitesi  iş birliği kapsamında, EÜ Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Eser Eke Bayramoğlu, Kazakistan’da deri sektörüne yönelik teknik inceleme ve araştırma faaliyetlerinde bulundu.

Ege Üniversitesinin ilk kadın deri profesörü olan Prof. Dr. Eser Eke Bayramoğlu, Kazakistan Auezov Üniversitesi Hafif Sanayi Ürünlerinin Teknolojisi ve Tasarımı bölümü öğrencilerine ve öğretim üyelerine deri sektörü ve deri teknolojisine yönelik eğitimler verdi.  Prof. Dr. Eser Eke Bayramoğlu, bir aylık süresince lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 30 saatlik eğitimin yanı sıra öğretim üyelerine de mesleki gelişim amacıyla 72 saatlik deri teknolojisine yönelik deneyimlerini aktardı. Prof. Dr. Eser Eke Bayramoğlu, uygulamalı eğitim kapsamında da katılımcılara çantalar yaptırdı. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Prof. Dr. Eser Eke Bayramoğlu, Kazakistan ile iş birliği kapsamında çalışmalarının ve araştırmalarının devam edeceğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir