Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Turizminde yetkilendirildi

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almaya hak kazandı. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkün, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Arzu Aykut Yetkiner ve Fakülte Yönetimi, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ı makamında ziyaret ederek belgeyi takdim etti.

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılan “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” sonucunda A Plus unvanı almaya hak kazanan EÜ Diş Hekimliği Fakültesi şimdi de Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan sağlık turizmi için yetkilendirilmiş sağlık tesisleri listesine girmeye hak kazandı.

Ege Üniversitesinin sahip olduğu kaliteli ve nitelikli altyapısıyla bölgenin sağlık üssü olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversite olarak güçlü bir akademik yapımız var. Gerek bilimsel çalışmalarımızda gerekse sunduğumuz sağlık hizmetlerinde kalitemiz her geçen gün artıyor. Diş Hekimliği Fakültemiz, kaliteli akademik kadrosu ve yaptığımız yatırımlarla sağlık hizmeti kalitesini daha da yükselterek Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlık Turizmi Belgesi almaya hak kazandı. Ülkemiz, sağlık turizmi alanında gerçekten önemli bir yere sahip. Bundan dolayı almaya hak kazandığımız bu belgenin, fakültemize olumlu getirileri olacağına inanıyorum. Daha önce Tıp Fakültesi Hastanemiz de bu belgeyi almıştı. Araştırma üniversitesi olduğumuz bugünlerde elde ettiğimiz başarılar, doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Fakülte yönetimimize ve emeği geçen mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin ise “Fakültemiz; hasta hizmeti açısından dünya standartlarında sağlık hizmeti sunan, ulusal akreditasyona sahip olarak hizmet veren, Sağlık Bakanlığınca A plus ilan edilmiş bir fakültedir. Bunun yanında bölgemizin ilk diş hekimliği fakültesi olarak yarım asırdan fazla süredir eğitim hayatına devam ediyoruz. Şimdi de Sağlık Turizmi alanında faaliyette bulunmaya ilişkin yetkinlik belgesi aldık. Bizlerden desteğini esirgemeyen Rektörümüz Sayın Necdet Budak’a fakültem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir