Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Tıp Atatürk’ü andı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Hastanesinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma programına, EÜTF Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, EÜTF Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sezgin Ulukaya, dekan ve başhekim yardımcıları, öğretim üyeleri, sağlık çalışanları, öğrencilerle hasta ve hasta yakınları katıldı.

Program Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku’nun dinlenmesiyle başladı. Saat 09.05’te siren sesleri arasında hayat adeta durdu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından EÜTF Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. 10 Kasım’ın Atatürk’ün hayatının, mücadelesinin ve Türk Milleti’ne kazandırmak istediklerinin doğru anlaşılması bakımından önemli olduğuna vurgu yapan Dekan Gürgün, “10 Kasım sadece bir anma günü değil, Atatürk’ün bizlere ışık tuttuğu yolda ne kadar ilerleyebildiğimizi değerlendirme ve hedeflerini anlama günüdür. Hepimize düşen görev, Atatürk’ü ve O’nun en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini korumak, Atatürk’ün yolunda yüzümüzü geleceğe dönmek, hedeflerimizi büyük tutarak ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır” dedi. Prof. Dr. Gürgün’ün konuşmasının ardından tören sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir