Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege’de  “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” başlıyor

 Ege Üniversitesinde geleneksel olarak düzenlenen  “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” 25 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Pek çok etkinliğin yer alacağı program kapsamında Ege Üniversitesinin birçok birimi tarafından sergi, panel,  konferans ve söyleşiler düzenlenecek.

Farklı birimlerce gerçekleştirilecek etkinlikler çeşitlilik bakımından da zengin olacak. “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” kapsamında; resim, fotoğraf ve kitap sergileri, konserler, belgesel ve film gösterimleri, konferanslar, sunumlar, paneller, seminerler, atölye etkinlikleri ve müzik dinletileri yapılacak.

Program kapsamında “Atatürk ve Modernleşme”, “Atatürk ve Çocuk”, “Cumhuriyet ve Atatürk”, “İzinde İz Bırakmak”, “Dünden Sonsuzluğa Atatürk” sergileri sanatseverlerle buluşacak. Ayrıca, “Osmanlıdan Cumhuriyete Anadolu’da Kadın Hareketleri”, “Atatürk’ün Doğa ve Hayvan Sevgisi”, “Yarın Cumhuriyeti İlan Edeceğiz”, “Atatürk’ün Liderlik Özellikleri”, “Cumhuriyetin İlk Yıllarında Sanatsal Gelişmeler”, “Atatürk’ün Modernleşme Projesi”, “Atatürk ve Bilim” başlıklı bilimsel etkinlikler gerçekleştirilecek.  Ege Üniversitesi Kapalı Spor Salonu önünde 28 Ekim Çarşamba günü saat 10.00’da, Cumhuriyet Bayramı Çelenk Koyma Töreni düzenlenecek. 10 Kasım Çarşamba günü ise İzmir Valiliği ve Ege Üniversitesi iş birliğinde Atatürk Kültür Merkezinde “10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni” gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir