Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Tedavi edilen hasta sayısı 3 katına çıktı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde, üniversitenin öz kaynakları ve bağışçıların destekleriyle yapılan yatırımların ardından tedavi edilen hasta sayısı 3 katına çıktı. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, yenidoğan yoğun bakım ünitesinin, uzman sağlık personelinin özenli yaklaşımıyla yüksek standartlarda hizmet verdiğini söyledi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık hizmetleri sunumundaki kalitesini artıracak yatırımları aralıksız sürdürüyor. EÜ’nün öz kaynakları ve bağışçıların destekleriyle yapılan yatırımların ardından EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi edilen hasta sayısı 3 katına çıktı. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde yüksek standartlarda hizmet verildiğini dile getiren EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz, uzman sağlık personelimizin özenli yaklaşımıyla yüksek standartlarda hizmet veriyor. Ünitemize yaptığımız yatırımlarla prematüre ameliyat ve cerrahi müdahale gerektiren minik bebeklerimizi yaşatabildiğimiz modern bir yapıya kavuşturduk. Kliniğimize yaptığımız yatırımlar ve bağışlarla tedavi ettiğimiz hasta sayımızı tam 3 katına çıkarttık. Önümüzdeki süreçte hayati önem taşıyan kliniğimizi geliştirmek için yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Benzeri olmayan bir merkez

EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Altun Köroğlu, aile merkezli yenidoğan bakım ünitesinin Türkiye’de bir benzerinin bulunmadığına dikkat çekip, “Aynı zamanda ülkemizdeki ilk biyodinamik aydınlatmalı yoğun bakım ünitesi de bu ünite. Burada hem bebeklerin beyin gelişimini hem de ailelerin psikolojilerini destekleyecek en uygun şekilde ışıklandırma yapılıyor. Desteklerinden dolayı hem bağışçılarımıza hem de Rektörümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Çok küçük prematüre bebekler hayata tutunuyor

Yatırımlar sayesinde Türkiye’de yapılamayan birçok girişimi başarabildiklerine değinen EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Akısü, “Ünitemizde Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın katkılarıyla çok küçük prematüre bebekleri hayatta tutabildiğimiz, ameliyat gerektiren bebekleri yaşatabildiğimiz, Türkiye’de yapılamayan pek çok girişimi başardığımız bir kliniğe sahibiz. Daha önce 18 yataklı olan ünitemiz 54 yatağa ulaşmış ve sağlıklı prematüre bebekler yaşama kavuşturulmuştur. Ünitemizde pek çok sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştiriyoruz” dedi.

Aileler görüntülü aranıyor

EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Demet Terek ise “Rektörlüğümüzün de desteklediği bir sosyal projemiz mevcut. Anne ve babaları görüntülü arayarak hem bebeklerini görmelerini sağlıyoruz hem de bilgilendirme yapıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir