Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Genç peyzaj mimarları EÜ’yü gururlandırdı

EÜ’lü genç peyzaj mimarlarına TMMOB’den ödül

Peyzaj mimarlığı bölümü öğrencilerine ulusal ve uluslararası düzeyde proje üretme yetkinliği kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen 9. Peyzaj Mimarlığı Öğrencileri Bitirme Projesi Ödülleri sahiplerini buldu. Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Barış Aydın ve Naciye Eylül Baştürk, “Yamanlar Yaşayan Parklar Projesi” ile Eşdeğer Ödüle layık görüldü.

 Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)Peyzaj Mimarları Odası ile Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) arasında koordinasyon, iş birliği ve üniversitelerde faaliyet gösteren PMOGenç Öğrenci üye komisyonu arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla planlanan ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Ödülleri (2021) sahiplerini buldu. Yarışmaya dönem sonu Proje IV dersi kapsamında “Yamanlar Yaşayan Parklar Projesi” ile katılım gösteren Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Barış Aydın ve Naciye Eylül Baştürk, seçici kurul tarafından Eşdeğer Ödüle layık görüldü.

 Dersten sorumlu öğretim üyeleri Prof. Dr. Erhan V. Küçükerbaş, Doç. Dr. Emine Malkoç True, Dr. Merve Özeren Alkan ve başarısı ile EÜ’yü gururladıran öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Geleceğimizin mimarı olan gençlerimizin elde ettiği başarı ve ödüller, beni ziyadesiyle mutlu ederken; araştırma üniversitesi olma yolundaki EÜ ailemizi de gururlandırdılar. Proje için sergiledikleri özverili çalışmalarından ötürü öğretim elemanlarımızı ve öğrencilerimizi canıgönülden kutluyorum, başarılarının devamını temenni ediyorum” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir