Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

17. Ege Romatoloji Günleri “Romatolojide Kadın” temasıyla yapılacak

 Ege Üniversitesi (EÜ)  Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalı tarafından 17. Ege Romatoloji Günleri programı düzenlenecek.   “Romatolojide Kadın” teması ile yapılacak olan program,  23-26 Eylül tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmaları EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve EÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gonca Karabulut tarafından yapılacak. Ana başlıkların kadınlar üzerinde spesifikleştiği kongrenin ilk oturumunda “Fertilite, gebelik ve laktasyon bakımından akılcı ilaç kullanımı” ele alınırken; diğer oturumlarda “Gebelikte lupus alevlenmesinin yönetimi”, “Romatolojide IVIG kullanımı”, “Romatolojik hastalıklarda fertilite”, “Gebede biyolojik ve hedefe yönelik sentetik ajanların kullanımı”, “Romatolojik hastalıklarda kozmetoloji”, “Romatolojide kardiyak rehabilitasyon”, “Romatolojik hastalıkları taklit eden immun yetmezlikler”, “Sklerodermada dijital ülsere yaklaşım”, “Gebelikte özel durumların yönetimi”, “Romatolojik hastalıklar kadınların yaşamını nasıl etkiliyor?”, “İlaç sektörünün romatolojik hastalıkların tedavisindeki rolü”, “Sağlık çalışanları arasında kadın olmak”, “Romatolojik hastalarda enfeksiyonlara ilişkin özel durumlar” gibi başlıklar da işlenecek.

Kongre ile ilgili detaylı bilgiye “www.egeromatoloji.com” adresi üzerinden ya da “romatoloji@eaorganizasyon.com.tr” adresine başvurularak ulaşılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir