Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜTF Hastanesinde hasta odaklı yeni uygulama

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hasta odaklı uygulamalarına bir yenisini ekledi. “Benim Hastanem Ege” adlı proje kapsamında oluşturulan yeni internet sitesinde, hasta ve hasta yakınları, e-devlet şifreleriyle güvenli bir şekilde sağlık verilerine ulaşıp işlem yapabilecek. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, oluşturulan internet sitesi aracılığıyla randevu alınabildiğini ve tahlil sonuçlarının da kontrol edilebildiğini söyledi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Hastanesi sağlıkta kalite standartlarını yükseltmeye aralıksız devam ediyor. Hasta memnuniyetini artırmaya yönelik geliştirilen “Benim Hastanem Ege” adlı proje kapsamında yeni bir uygulama hayata geçirildi. EÜTF Hastanesinden sağlık hizmeti alacak olanlara yönelik geliştirilen “Benim Hastanem Ege” Web portalı ile “Başhekimlik İletişim Hattı” kullanıma sunuldu. Hasta memnuniyetine özel bir önem verdiklerini dile getiren EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak hasta memnuniyetine özel bir önem veriyoruz. Bu anlamda ortaya koyduğumuz yeni bir uygulama ise ‘Benim Hastanem Ege’ ve ‘Başhekimlik İletişim Hattı’ uygulamamızdır. Bu uygulamalar sayesinde sağlık hizmetlerimizden yararlanan hastalarımız, dilek, öneri ve şikayetlerini herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymadan bizlere iletebilecekler. İnsan odaklı yönetim anlayışımızın yansıması olan bu tür yenilikçi uygulamalarla sağlık hizmeti kalitemizi ve hasta memnuniyetini daha da arttırmayı planlıyoruz. Oluşturulan internet sitesi aracılığıyla randevu alınabiliyor, tahlil sonuçları kontrol edilebiliyor” diye konuştu.

KULLANIMI GÜVENLİ VE KOLAY

EÜTF Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sezgin Ulukaya, uygulamanın hastane bünyesinde görevli bilim uzmanları tarafından geliştirildiğini söyledi. Web portalının güvenli ve kolay bir kullanımı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ulukaya, “Günümüzde hastaların hastanelere başvurma ve orada yapılan tetkiklere geriye dönük olarak ulaşma anlamında ihtiyaçları olabiliyor. Kendi bünyemizde uzmanlarımızla ‘Benim Hastanem Ege’ projesini geliştirdik ve kullanıma açtık. Tamamen hasta dostu çok basit ve kullanımı kolay olan bir site, Rektör hocamızın çizdiği vizyon doğrultusunda toplumsal bir katkı sunmak amacıyla ortaya çıkarttığımız bu projeyi çok önemsiyoruz” dedi.

RANDEVU ALINIP SONUÇLAR GÖRÜLEBİLİYOR

Hasta ve hasta yakınlarının, http://hastanem.ege.edu.tr internet adresine e-devlet şifreleri ile giriş yaparak güvenli bir şekilde tahlil ya da radyoloji görüntüleme sonuçlarına ulaşabileceklerini ayrıca randevu alabileceklerini dile getiren Prof. Dr. Ulukaya, “Başhekimlik İletişim Hattımız ile hastalarımız ister yüz yüze ister telefonla ya da internet üzerinden e-posta ile veya ‘Benim Hastanem Ege’ Web portalındaki özel hesaplarından hastane yönetimimize direkt olarak ulaşabilirler.  Yine buradan hasta hakları birimimize de kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir