Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Yükseköğretim Kalite Kurulundan tam destek

Ege Üniversitesi bünyesinde yürütülen “Ulusal Açık Ders Malzemeleri Üretimi ve Paylaşımı Projesi”ne Yükseköğretim Kalite Kurulundan (YÖKAK) tam destek geldi.

Ege Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 2021 Yılı Yatırım Programına alınan “Ulusal Açık Ders Malzemeleri Üretimi ve Paylaşımı Projesi”nin kalite güvencesi sağlanması sürecine yönelik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Atılgan ve Ege Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Fırat Sarsar katıldı.

 “Ulusal Açık Ders Malzemeleri Üretimi ve Paylaşımı Projesi’nin kalite güvencesi sağlanması sürecine YÖKAK olarak tam destek vereceklerini vurgulayan Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, projenin ülkemiz açısından ve yükseköğretim kalite süreçleri açısından önemli olduğunu belirti.

      “Toplumsal katkı sağlayacak projelere öncülük edeceğiz”

Toplantıya ev sahipliğini yapan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ise  “Türkiye’de bir ilki başararak YÖKAK’tan 5 yıllık tam kurumsal akreditasyon alan bir üniversite olarak hedeflerimiz doğrultusunda ülkemize katkı sağlamayı sürdürüyoruz.  Üniversitemiz tarafından hazırlanan Ulusal Açık Ders Malzemeleri Üretimi ve Paylaşımı Projesi, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 2021 Yılı Yatırım Programına alınan projelerden birisi. Proje, yükseköğretim kurumlarının ve yaşam boyu öğrenenlerin beklentilerini karşılamayı hedefliyor.  Ege Üniversitesi olarak yaşam boyu öğrenmeye destek olacak ve toplumsal katkı sağlayacak projelerin yapılmasına öncülük edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir