Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Rektör Budak, yurt inşaatını yerinde inceledi

Ege Üniversitesi (EÜ) kampüsünde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait 6 bin kişilik yurt inşaatının ilk etabı tamamlanarak 2 bin kişilik kısmı hizmete açıldı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın Ege Üniversitesi ana kampüsü içinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumunun kapasitesinin artırılmasına yönelik girişimleri neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan yurt inşaatının 4 bin kişi kapasiteli yeni yurt binalarının inşası ise devam ediyor.

Ege Üniversitesi, yeni dönemde öğrencilerine kavuşmanın heyecanı ile birlikte tüm birimlerinin fiziki alt yapı koşullarını hazır hale getirmeye devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, yapımı devam eden yurt inşaatlarını dolaşarak incelemelerde bulundu.

Göreve geldiği günden itibaren öğrenci odaklı bir yönetim anlayışı benimsediklerini ifade eden Rektör Budak, “Benimsediğimiz öğrenci odaklı yönetim anlayışımızla her zaman öğrencilerimizin sorunlarına titizlikle yaklaştık. Bu kapsamda barınma sorununa yönelik yaptığımız yoğun girişimler neticesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kampüsümüzde başlatılan yurt binalarının inşaatında önemli bir aşamaya geldik. Bu doğrultuda 6 bin kişilik yurt inşaatının ilk etabı tamamlanarak 2 bin kişilik kısmı hizmete açıldı. Ayrıca 4 bin kişi kapasiteli yeni yurt binalarının inşaatı ise devam ediyor. Yine bin 300 kişi kapasiteli yurt inşaatının ise fiziksel gerçekleşme oranı yüzde 50 seviyesinde bulunuyor. 5 yıl süreyle tam akreditasyon almış bir üniversite olarak yeni dönemde öğrencilerimizi kampüsümüzde en güzel şekilde ağırlayacağız” dedi.

Ege Üniversitesi kampüsü içinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda sosyal tesisler, spor ve aktivite alanları, konferans salonları gibi pek çok teknik alt yapılar yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir