Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli öğrencilerden, tedavi gören çocuklara moral

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi (EÜ) Bayındır Meslek Yüksekokulu Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Programı öğrencileri, Dr. Öğretim Üyesi Ali Salman danışmanlığında hazırlanan “Çocuklar İçin Çim Adam” projesi kapsamında, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Hastanesinde tedavi gören çocuklara kendi hazırladıkları çim adamları dağıttı. Dr. Öğretim Üyesi Salman, çocukların hastane korkusunu yenmeleri ve onlara moral olması için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıl eğitimlerini online olarak yapan Egeli gençler, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. EÜ Bayındır Meslek Yüksekokulu Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Programı 2. Sınıf öğrencileri, Dr. Öğretim Üyesi Ali Salman danışmanlığında “Çocuklar İçin Çim Adam” adlı proje hazırladı. İzmir’deki ve İzmir dışındaki öğrenciler, kendi yaptıkları çim adamları bölgelerinde yaşayan çocuklara verdi. Projenin bir diğer ayağı ise EÜTF Hastanesinde hayata geçirildi. EÜTF Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sezgin Ulukaya, Dr. Öğretim Üyesi Ali Salman, dekanlık ve başhekimlik yönetimi ile meslek yüksekokulu öğrencisi olup İzmir’de yaşayan öğrencilerin katıldığı etkinlikte, tedavi gören çocuklara çim adam hediye edildi.

TEDAVİ GÖREN ÇOCUKLARA MORAL

Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları anabilim dalları ile Çocuk Onkolojisi Anabilim Dalında tedavi gören çocuklara yönelik etkinlikle ilgili konuşan Dr. Öğretim Üyesi Salman, “Pandemi sürecine öğrencilerimiz farklı illerde olduğu için öncelikle online bir toplantı gerçekleştirdik ve tedavi gören çocuklara moral olması açısından böyle bir proje yapmaya karar verdik. Projenin iki ayağı var, uzakta olan öğrencilerimiz kendi bulundukları bölgelerde çim adam yapıp kendi bölgelerindeki çocuklara dağıttı. Yine öğrencilerimizin yaptığı çim adamlar, hastanemizde 3 farklı birimdeki çocuklara, İzmir’de yaşayan öğrencilerimizle takdim ettik. Toplamda 350 çim adam çocuklara dağıtıldı” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir