Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ’den bölgede alanında ilk ve tek uzaktan eğitim programları

Ege Üniversitesinde üç yeni uzaktan eğitim programı açıldı

 EÜ’den bölgede alanında ilk ve tek uzaktan eğitim programları 

Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu bünyesinde “Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” uzaktan eğitim programı ile Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde “Eczane Hizmetleri” ve “Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon”  ön lisans uzaktan eğitim programları, YÖK tarafından incelendikten sonra onay alarak açıldı. Her üç bölüm de Ege Bölgesinde alanlarında ilk uzaktan eğitim programları olma özelliği taşıyor.

Özellikle pandemi sürecinin uzaktan eğitimin önemini bir kez daha hatırlattığını söyleyen EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Her zaman ilklerin peşinde olan Ege Üniversitesi, bir ilke daha imza atarak Ege Bölgesinde faaliyet gösteren ve tek olma özelliği taşıyan üç yeni uzaktan eğitim programını açtı. İçinde bulunduğumuz dönemde yalnız Türkiye’de değil tüm ülkelerde uzaktan eğitimin önemi daha fazla anlaşıldı. Uzaktan eğitimin; örgün eğitimde gerekli olan ulaşım, konaklama, barınma, beslenme gibi ek harcamaları ortadan kaldırması, her bir öğrencinin kendi hızında öğrenmesi, esneklik ve fiziksel bağımsızlık özellikleri nedeniyle olağanüstü durumlara daha hızlı ve farklı çözümlerle uyum sağlaması gibi faydaları bulunuyor. Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Merkezi, online eğitim sistemimizi eksiksiz bir şekilde yürütüyor. Sürekli yenilenen eğitim alt yapısı ile öğrencilerimize kaliteli ve nitelikli eğitim fırsatını uzaktan öğretim yoluyla sağlıyoruz. Açılan programlarımızın üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Türkiye’nin her ilinde öğrencilerle buluşacağız”

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Uzaktan Eğitim Programı hakkında bilgi veren EÜ Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü  Dr. Öğr. Üyesi Nedim Çetinkaya, “Doç. Dr. Emre Kaplanoğlu koordinatörlüğünde Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı’nı okulumuzda açtık. Bölümümüzün amacı; ekonomik faaliyetlerin bilgisayar ortamında veri tabanlı sistemlerle izlendiği ve denetlendiği günümüzde önem kazanan küresel muhasebe ve denetim standartları bilgisine sahip, en az bir yabancı dil bilen, kendini devamlı yenileyen, sürekli öğrenme güdüsü ve disiplini içinde olan, kamu ve özel sektöre muhasebe, vergi, finans ve denetim alanında en yüksek seviyede hizmet verebilen nitelikli meslek elemanları yetiştirmektir. Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Uzaktan Eğitim Programı, 2021-2022 döneminde muhasebe, finans ve denetim alanında kendini geliştirerek kariyer sahibi olmak isteyen Türkiye’nin tüm illerinden öğrencileriyle buluşacak” dedi.

“Sağlıktaki deneyimimizi ülkemizle paylaşıyoruz”

EÜ Atatürk Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Ekşi ise, “İlimizin ve Bölgemizin sağlık alanında ilk uzaktan öğretim programları ile birlikte Ege Üniversitesi, mesleki sağlık eğitiminde bilgi ve deneyimini tüm ülkemizle paylaşacak. Özellikle çeşitli nedenlerle örgün öğretim yükseköğretim programlarında eğitim alma şansı olmayan ya da ikinci bir meslek edinmek isteyen kişiler için mesleki sağlık eğitimi alanında yükseköğretim görme olanağı oluştu. Özellikle pandemi sürecinde Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde uzaktan öğretim alanına yapılan yatırımlar ve bu alanda edinmiş olduğumuz deneyim ile birlikte bu programlara gelecek yıllarda yenileri eklenecektir. 2021-22 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde uzaktan öğretim programlarına 150’şer öğrenci alınacak. Uzaktan öğretim Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon ön lisans programında, teknik bilgi, beceri ve uygulama gerektiren mesleki derslerin en az  yüzde 30’u uygulamalı olarak yüz yüze yapılacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.