Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ “AFAD Gönüllüleri” yetiştiriyor

 EGESEM- AFAD iş birliğinde 500 çalışan afet farkındalık eğitimi alıyor

EÜ “AFAD Gönüllüleri” yetiştiriyor

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 Yılı Afet Yılı olarak ilan edilmesinin ardından Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) ile İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) iş birliğinde Ege üniversitesinde 500’e yakın idari personeline yönelik “Afet Farkındalığı” ve “Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) Farkındalığı”   eğitimleri verilmeye başlandı.

Ege Üniversitesinde, başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amacıyla “Afet Farkındalığı” ve “Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) Farkındalığı”  eğitimleri düzenlenmeye başlandı. AFAD Eğitmeni Müjdat Şimşek tarafından veriliyor.

(EGESEM ile AFAD tarafından Türkiye Afet Eğitimleri kapsamında gerçekleştirilen programa idari çalışanlar katılıyor. Eğitimde;   temel bilgi ve kavramlar, afet öncesi yapılması gereken hazırlıklar, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet sonrası ilk anlar, yangın ve tahliye, doğru bina seçimi, KBRN tehditleri gibi konularda bilgiler veriliyor.

AFAD Eğitmeni Müjdat Şimşek tarafından verilen eğitimler 15 Nisan tarihine kadar devam edecek. Eğitimler daha sonra akademisyenlere ve öğrencilere yönelik de düzenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir