Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜTF önceki dönem dekanlarından Prof. Dr. Kumanlıoğlu hayatını kaybetti

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) önceki dönem dekanlarından EÜTF emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu, evinde fenalaşarak hayatını kaybetti. Nükleer tıp ve akciğer kanseri alanında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Kumanlıoğlu’nun kaybından büyük üzüntü duyduğunu ifade eden EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Değerli bir hocamızı kaybettik. Üniversitemize ve ülkemize önemli katkılar sağlayan Kamil hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum” diye konuştu.

İzmir’in Karşıyaka İlçesinde 1957 yılında dünyaya gelen ve 1980 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu, aynı yıl İç Hastalıkları Anabilim Dalında ilk ihtisasına başladı. Nükleer Tıp Uzmanı unvanını 1988 yılında alan Kumanlıoğlu 1999 yılında ise profesör unvanına sahip oldu. 2011 ile 2014 yılları arasında EÜTF Dekanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Kumanlıoğlu, anabilim dalı başkanlığının yanı sıra Tıpta Uzmanlık Kurulu’nda ve Yüksek Öğretim Kurulu’nda da görev aldı. Nükleer tıp ve akciğer kanseri alanında ulusal ve uluslararası derneklerinin ve  Türk Kardiyoloji Derneğinin de üyesi olan Prof. Dr. Kamunlıoğlu, Türkiye Nükleer Tıp Derneğinin de Etik Kurul Başkanlığını yaptı. Nükleer kardiyoloji, tiroid kanseri, PET/CT alanlarında ulusal ve uluslararası dergi ve kitaplarda yayınlanmış çok sayıda akademik yayına sahip Prof. Dr. Kumanlıoğlu, bir süre önce emekli olarak mesleki çalışmalarına özel muayenesinde devam etti.

BÜYÜK BİR KAYIP

Evinde fenalaşıp yaşamını yitiren Prof. Dr. Kumanlıoğlu’nun büyük bir kayıp olduğunu dile getiren EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Değerli bir hocamızı kaybettik. Üniversitemize ve ülkemize önemli katkılar sağlayan Kamil hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum” dedi. EÜTF Nükleer Tıp Anabilim Dalından emekli Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu, 17 Mart 2021 tarihinde Bilal Saygılı Camiinde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kemalpaşa Cennet Bahçesi Mezarlığında defnedilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir