Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Sağlıklı Yaşam Sempozyumu 6-7 Martta…

Ege Üniversitesi, Yeşilay, EÜ Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ile EÜ Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu tarafından “Sağlıklı Yaşam Sempozyumu” düzenlenecek. Açılış konuşmalarını EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk’ün yapacağı etkinlik, 6-7 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

Etkinliğin ilk gününde Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü (EGE BATI) Müdürü Prof. Dr. Zeki Yüncü, hem enstitünün çalışmaları hakkında bilgiler verecek hem de sağlıklı teknoloji kullanımı ile ilgili bir sunum yapacak. EÜ Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu Başkanı Tolga Uçar ise topluluk etkinliklerini katılımcılara anlatacak. Yine aynı gün Prof. Dr. Tezan Bildik, Çocuk Sağlığı; Prof. Dr. Bülent Kayahan, Erişkin Ruh Sağlığı; Doç. Dr. Görkem Yararbaş, Sigarasız Yaşam; Doç. Dr. Fırsat Sarsar ise Uzaktan Eğitim konularında sunum yapacaklar.

Etkinliğin ikinci gününde ise Prof. Dr. Serap Anette Akgür, Güvende Yaşam; Doç. Dr. Yusuf Kurtulmuş, Biyokimyasal Denge; Veysel Durak, Beden Dili; Fatma Sevda Ulusoy ise Sağlıklı Yaşam İçin İyi Beslenme konularında katılımcıları bilgilendirecekler.

Ege Üniversitesinin öğrenci odaklı bir kurum olduğunu belirten EGE BATI Müdürü Prof. Dr. Zeki Yüncü, “Ülkemize ve insanlığa ruhsal, fiziksel ve bilgili insanlar yetiştirme hedefimiz var. Bu sempozyumda da üniversitemizin bu ilkesi bağlamında ‘iyi oluş’ temasının işlenmesini hedefliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir