Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Rektör Budak, “Öğrencilerimizi karar alma süreçlerine dâhil ediyoruz”

EÜ’de “Öğrenci Senatosu” kuruldu

Rektör Budak, “Öğrencilerimizi karar alma süreçlerine dâhil ediyoruz”

Ege Üniversitesinde, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünden başlatılan öğrenci odaklı uygulamalar devam ediyor.

Öğrenci odaklı uygulamalarına her gün yenisini ekleyen Ege Üniversitesinde, Öğrenci Dekanlığının ardından şimdi de Öğrenci Senatosu kuruldu. Öğrencilerin sorunları ile yakinen ilgilendiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Öğrencilerimizin üniversite üzerinde daha fazla söz sahibi olmaları adına bir dizi yeniliği hayata geçiriyoruz. Öğrenci Dekanlığımızın ardından Öğrenci Senatomuzu da faaliyete geçirdik. Öğrenci odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Öğrenci Senatosunun gerçekleştireceği faaliyetler ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Budak, “Öğrencilerimizin kalite ve akreditasyon süreçlerine katılımını sağlayacağız. Öğrenci Senatomuz, öğrencilerimizin sorunlarını tespit ederek bizlere bildirecek. Onlarla üst yönetim arasında bir köprü vazifesi görecek. Yine öğrencilerimizin eğitim, sağlık, spor ve kültür gibi alanlarda gelişimlerine destek olunacak” dedi.

Amaçlarının öğrencilerin karar alma ve yönetim sürecine katılım sağlamları olduğunu belirten Rektör Budak, “Öğrenci odaklı eğitim sisteminin gelişimi açısından onların karar alma süreçlerine dahil olması oldukça önemli. Öğrenci memnuniyetine yönelik çalışmalarımız sürekli devam edecek. Senatomuzun kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Not: Fotoğraflar arşiv görselidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir