Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Gözlemevinde minikler uzayı online keşfedecek

Ege Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik “Astronomi Eğitimi” ve “Astronomi Atölyesi” etkinlikleri düzenlenecek. Farklı yaş gruplarına göre hazırlanan ve öğretim üyelerince çevrimiçi olarak yürütülecek etkinliklerde öğrenciler; Güneş Sistemi Çizgi Filmleri, Boyama,  Maket Yapımı Atölye Çalışmaları, Foucault Sarkacı Deneyi, Teleskop Tanıtımı, Uzaydan Gelen Göktaşlarının Tanıtımı ve Kara Deliklerde Işık Bükülme Deneyi gibi etkinliklerle hem eğlenip hem öğrenecekler.

Etkinlikler kapsamında, 6-9 yaş grubu arasındaki çocuklara 27 Şubat Cumartesi tarihinde online sunum ve atölye çalışmaları ile gökyüzü, güneş sistemi ve ay anlatılacak. 1-2 Mart tarihlerinde ise 10-12 yaş aralığındaki çocuklar için online canlı gezi etkinliği düzenlenecek.

Etkinliğe katılan öğrencilere Ege Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından sertifika verilecek. Programlara katılım şartları ve detaylı bilgi EÜ Gözlemevi internet sitesinde yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir