Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesi mezunları çevrimiçi buluştu

Ege Üniversitesinde düzenlenen “Mezunlar Buluşması”nda konuşan Rektör Budak, “Türkiye’nin 65 yıllık geçmişi ile en köklü ve güçlü üniversitelerinden birisi olan Ege Üniversitesi, mezunları ile bağlarını güçlendirmeye devam ediyor” dedi.

Ege Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi tarafından Mezunlar Buluşması etkinliği gerçekleştirildi. Çevrimiçi olarak düzenlenen programa Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın yanı sıra senato üyeleri, akademisyenler ve mezunlar katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Rektör Budak, “Öncelikle, içinde bulunduğumuz bu zor zamanlarda sizlerle bir araya gelme fırsatı bulmuş olmaktan büyük mutluluk duyduğumu söylemek istiyorum. Pandemi nedeniyle çok değer verdiğimiz öğrencilerimiz ve siz mezunlarımızla bir süredir bir araya gelemiyoruz. Öte yandan, 65 yıllık köklü ailemiz; öğrencisiyle, mezunuyla, personeliyle kurduğu aile bağlarını bu süreçte de güçlendirmeye devam ediyor. Bizler, ayrı kaldığımız süreç boyunca sizlerle online platformlar üzerinden temasa geçerek iletişimde kalmaya özen gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana, öğrenci ve yönetim arasındaki duvarların ortadan kaldırılması çabası içinde olduk. Mezunlarımızla da aynı bağın oluşturulması için çalışıyoruz. Bu gayretle, üniversitemizden mezun olan öğrencilerimizin, mezun olduktan sonra çalışma hayatındaki yerlerini takip ederek, aramızdaki bağı koparmamaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Büyüyen ailemizin en kıymetli fertlerinin, üniversitemize değer katan, ismimizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimiz ve mezunlarımız olduğuna inanıyoruz. Bu inançla pandemi boyunca, mezunlarımızın üniversitemizle bağlarını kuvvetlendirecek; ihtiyaçlarına kulak verecek, üniversitemizin imkânlarından daha geniş şekilde faydalanmalarını sağlayacak projelere ağırlık verdik. Son 4 yıl içerisinde olduğu gibi, bugün de aynı motivasyonla üniversitemizi tüm mensuplarıyla daha fazla bütünleştirmek için çaba harcıyoruz. 4 yıl öncesine kıyasla bugün geldiğimiz noktada gördüğümüz tablo, çalışmalarımızda bize güç veriyor. Bugün sık sık siz değerli mezunlarımızla bir araya geliyor, sohbet ediyor, hem sizlerin yıllarınızı verdiği üniversitenizle anılarınızı taze tutuyor hem de üniversitemizi, tecrübelerinizle geliştiriyoruz” diye konuştu.

“Pandemi sürecinde mezunlara yönelik 567 etkinlik düzenlendi”

Ege Üniversitesinde mezunlara yönelik hayata geçirdikleri projelerden bahseden Rektör Budak, “Pek çoğunuzun bildiği gibi öğrencilerin mezun olduktan sonra üniversiteleriyle bağını kopardığı eski anlayışın terk edilmesi amacıyla pek çok çalışma hayata geçirdik. 2018 yılında kurduğumuz Mezun Bilgi Sistemi ile sizlerle üniversitemiz ve diğer mezunlar arasında güçlü bir koordinasyon sağladık. Bu sisteme kayıtlı mezunlarımıza sunduğumuz Mezun Kart sayesinde mezunlarımızın üniversitemiz imkânlarından faydalanmasını sürekli hale getirdik. Mezun Kart sahibi olan tüm mezunlarımız; kampüsümüze kolaylıkla giriş-çıkış yapabiliyor, sosyal tesis olanaklarımızdan personele uygulanan indirim üzerinden faydalanabiliyor, Kütüphanemizi kullanabiliyor. Ayrıca mezunlarımızı daha sık bir araya getirmeye başladık. Bu kapsamda 2019 yılında bir ilke imza atarak üniversitemizin o güne kadarki en geniş kapsamlı Mezunlar Buluşmasını düzenledik. Tüm mezunlarımızla, aileleriyle nostalji dolu bir atmosferde bir araya geldik. Pandemi döneminde, online düzenlenen etkinliklerimizle siz değerli mezunlarımızın tecrübelerini üniversitemize aktarmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda 2020 yılında toplam 567 etkinlik gerçekleştirdik. Bugün de sizleri dinleyecek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu düşüncelerle, sizlerle iletişimimizi koparmamak adına çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Mezunlarla İlişkiler Ofisi çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğe katılan Ege Üniversitesi mezunlarının sorularını sıcak bir sohbet atmosferi içinde yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, mezunların taleplerini dinledi. Eğitim ve öğretimde kalite anlayışına katkı sağlayacak bu taleplerin dikkate alınacağını belirten Rektör Budak, Ege Üniversitesi mezunu öğrencilerin çalıştıkları kamu ve özel kurumlar ile ortak projeler yürütmekten her zaman mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir