Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege, Akademi TV ile bilgi birikimini dünyayla paylaşıyor

Ege Üniversitesi; öğrenci odaklı, eğitim öğretimde kalite öncelikli ve araştırma üniversitesi hedefli dijital uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Koronavirüs pandemisi sürecinde uzaktan eğitim çalışmalarına ara vermeden devam eden Ege Üniversitesinde, Rektör Budak’ın talimatıyla hayata geçirilen Akademi TV, EÜ’nün bilgi ve birikimini hem ulusal hem de uluslararası boyuta taşıyarak dünyayla paylaşıyor.

Üniversite olarak toplumu bilgilendirmek gibi önemli bir sorumluluğu taşıdıklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi, Türkiye’nin birçok ilkini gerçekleştirmiş bir üniversite olarak kendi birikimlerini paylaşıp, her alanda öncü olmaya devam ediyor. Göreve geldiğimiz pandemi dönemi öncesinde Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezini kurmamızın ne kadar doğru ve yerinde bir adım olduğunu bugün çok iyi görüyoruz. Akademi TV de bu doğrultuda atılan doğru bir adımdır ” dedi.

Geniş yelpazede içerik sunuyor

Akademi TV ile ilgili bilgiler veren Rektör Budak, “Ege Üniversitesinin kendi bilgi ve birikimlerini bölgesel, ulusal ve uluslararası boyutta paylaşmayı hedefleyen Akademi TV’de hali hazırda 35 kurs ve sertifika eğitimleri bulunuyor. Altı aylık kısa bir süre zarfında 11 bin kişiyi aşan katılımcı sayısıyla hızla büyüyen ve genişleyen bir öğrenme platformu haline geldi. Eğitimde kullanılan internet 2.0 araçlarından proje yazma eğitimlerine, girişimcilik eğitimlerinden Uzaktan Eğitim Eğitici Eğitimi Sertifika programlarına kadar geniş bir yelpazede içerik sunan platform, üniversitemizin bilgi ve birikimlerini paylaşmaya devam edecek” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Akademik TV’nin Haziran ayında Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın talimatıyla UZEM çatısı altında kurulduğunu belirten Ege Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Fırat Sarsar, “Akademi TV, kurum içi ve kurum dışı çevrimiçi eğitimlerin düzenlenmesini ve paylaşılmasını amaçlamaktadır. Bu bağlamda yeni derslerin açılması ve paylaşılması için gerekli altyapıyı rektörlüğümüz desteği ile hazırladık. Merkezimizin içinde bulunan stüdyoda çekimler yapılabilecek ve materyal tasarım alanında uzmanlarımızla öğretim materyalleri tasarlanabilecektir” dedi.

Ege Üniversitesi Akademi TV’ye  “https://akademi.ege.edu.tr/  adresinden ulaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir