Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli Gazeteciler Anılarını Tazeledi

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü online mezun buluşmasında, farklı alanlarda kariyerlerine devam eden mezunlar, öğretim elemanları ile çevrimiçi bir araya gelerek anılarını paylaşma fırsatı buldu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ve EÜ Mezunlarla İlişkiler Ofisi iş birliğinde düzenlenen “Çevrimiçi Mezun Buluşmaları” etkinlikleri kapsamında İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Online Mezunlar Buluşması etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Selda Akçalı, bölümü akademisyenleri, öğrenciler ve çok sayıda mezun katıldı.

Etkinliğin moderatörlüğünü İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çiğdem Dirik üstlendi. Çevrimiçi mezunlar buluşmasında yoğun programı dolayısıyla katılamayan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, mezunlara video ile seslendi. Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesinde son yıllarda yaptığımız uygulamalarımızla sizlerle belki de hiç olmadığı kadar daha sıkı daha yoğun  iletişim halinde olmak istiyoruz. Özellikle geçtiğimiz yıl başlattığımız mezun buluşmaları, mezun kart uygulamamız, mezun takip sistemimiz gibi çalışmalarımızla mezun olan sizlerle irtibat halindeyiz. Biz, bu bilgi çağında sizlerin özel sektörde ya da kamuda ulusal veya uluslararası arenada her zaman yanınızda olmak istiyoruz. İş yaşamınızda karşılaştığınız sorunlarda üniversitemiz bazında bilimsel bilgi desteği ile güçlü akademik kadromuzla mezun olduğunuz fakültenizdeki hocalarla irtibatlı bir şekilde sizlere her daim bağımızı koparmadan gönül bağımızı  daha da güçlendirerek yanınızda olmak istiyoruz. Sizler bizim mezunlarımızsınız. Ege Üniversitesi rozetini yakanızda gururla taşımanızı istiyoruz. Bu yıl Covid- 19 sebebiyle yapamadığımız mezun buluşmasını salgının geçmesi ile birlikte önümüzdeki bahar dönemi ile birlikte yapmak arzusu içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Katılımın yoğun olduğu toplantıda mezunlar duygu dolu anlar yaşadı. Çevrimiçi olarak gösterilen Mezun Kart uygulaması videosunda mezunların “Mezun Kart” uygulamasına nasıl ulaşacakları konusunda bilgilendirildi. Karşılıklı etkileşim halinde yapılan çevrimiçi etkinlikte mezunlar söz alarak sektördeki deneyimleri, mezuniyet sonrası yaptıkları hakkında sohbet ettiler. Duygusal anların yaşandığı etkinlikte Gazetecik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Akçalı ve Doç. Dr. Dirik mezunlara katılımları için teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir