Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli İletişimciden bisiklet severlerde merak uyandıracak kitap

Egeli İletişimciden bisiklet severlerde merak uyandıracak kitap

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Arş. Gör. İbrahim Sertaç Kasaplar’ın kaleme aldığı “Bas Pedala Avrupa: Bisikletli Yaşam Hikâyeleri” adlı kitap, raflardaki yerini aldı. Kasaplar, EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Takımcı’yı ziyaret ederek kitabını hediye etti. Nazik ziyaretinden dolayı Arş. Gör. Kasaplar’a teşekkür eden Prof. Dr. Takımcı, “Keyifli bir kitaba imza atan Sertaç hocamızın başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Kitabı hakkında bilgiler veren Arş. Gör. Sertaç Kasaplar, “Bas Pedala Avrupa: Bisikletli Yaşam Hikayeleri kitabı, okuyucuyu Avrupa’da yaşayan ve düzenli olarak bisiklet kullanan birbirinden çok farklı kişilerle buluşturuyor. İlk bölümde Danimarka’dan Fransa’ya uzanan bir aylık kısa bir bisiklet turuna tanıklık ediyoruz. İkinci bölümde ise yolculuk boyunca tanışılan insanlara ait bisikletli yaşam hikâyeleri bizi bekliyor. Bu yolculuk dışında Hollanda ve Almanya’ya özel olarak yapılan ziyaretlerden derlenmiş röportajlar da, kitabımıza ayrı bir renk katıyor” dedi.

Daha önce Türkiye’de 10 binden fazla okura ücretsiz ulaşmış olan “Bisiklet Turunun Temelleri” kitabını Türkçeye çeviren Sertaç Kasaplar, “Yıllarca saklanacak ve keyifle okunacak olan bir çalışmayı daha tüm bisiklet severlerin beğenisine sunmaktan mutluluk duyuyorum. Birbirinden farklı 29 bisiklet kullanıcısının bisiklete, yaşadıkları şehirlere ve politikalara dair fikirleri, hikâyeleri ve daha fazlası, Bas Pedala Avrupa: Bisikletli Yaşam Hikâyeleri kitabımda yer alıyor. Ayrıca kitapta yer alan röportajların bir kısmı da video olarak sosyal medyada izlenebilir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir