Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi akademisyenleri, akademik performansta Türkiye birincisi

İZMİR(Ege Ajans)- Türkiye’de üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar yapan ilk ve tek bağımsız araştırma laboratuvarı olan Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) “Akademik Performans Raporu”nu açıkladı. Fakülte bazında yapılan araştırmalarda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi akademisyenleri, akademik performansta “Tıp Alanında” birinci oldu. Genel sıralamada ise Ege Üniversitesi akademisyenleri, akademik performansta Türkiye üçüncüsü oldu.

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından hazırlanan, 108 devlet üniversitesindeki akademisyenlerin dahil edildiği “Akademik Performans Raporu”na göre, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü akademisyenleri akademik performansta Türkiye birincisi oldu. İskenderun Teknik Üniversitesi ikinci, Ege Üniversitesi ise üçüncü sırada yer aldı.  Fakülte bazında yapılan araştırmalarda ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi akademisyenleri “Tıp Fakülteleri Sıralaması”nda  birinci oldu.

ÜNİAR kurucularından Prof. Dr. Cemil Yücel ve Prof. Dr. Engin Karadağ, üniversite araştırmalarını geliştirmek, politikacılara, rektörlere ve öğrencilere bilgi sunmak için Türkiye’deki 108 devlet üniversitesinin veri tabanına ulaşarak, 3 yıldır akademisyeni en çalışkan üniversiteleri belirledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir