Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Müzik ve dansın adresi; Ege Üniversitesi Sosyal Danslar Topluluğu

Nursima Balı – Doğukan Tezcan

İZMİR(Ege Ajans)– Ege Üniversitesi’nde; kültür, sanat, spor, düşünce ve kariyer alanlarında faaliyet sürdüren 67 öğrenci topluluğu, öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını yararlı bir şekilde geçirmelerini sağlıyor.

Ege Üniversitesi Sosyal Danslar Topluluğu –esodans- geniş bir yelpazede, faaliyetlerini sürdürerek yıl içerisinde çeşitli gösteriler düzenliyor, yarışmalara katılıyor ve bu yarışmalarda Ege Üniversitesi’ni temsil ediyor.

Ege Üniversitesi Sosyal Danslar Topluluğu 2017 – 2018 Bahar Döneminde de gönüllülerine salsa, cha-cha, rumba, mambo ve bachata ağırlıklı eğitimler veriyor.  Topluluğun İletişim Sorumlusu Erdem Doğan Küpeli, “Sosyal Danslar Topluluğunun yedi birimi var. Bunlar, organizasyon, sponsorluk, iletişim, fotoğraf ve tasarım, sosyal sorumluluk, maliye ve sosyal medya birimleri. Bu kadar fazla birimin olması üyelerin üniversite içerisinde her türlü konuda aktif olmasını sağlıyor” dedi. Yıl içerisinde birçok etkinlik yaptıklarını ifade eden Küpeli, “Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında bu sene işaret diliyle bir video çekmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda huzur evlerine gideceğiz ve bir kütüphane oluşturmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Topluluğun aktif ve kalabalık olduğunu dile getiren Küpeli;  dans geceleri, çadır kampları, piknikler, voleybol turnuvaları gibi birçok etkinlik düzenlendiklerini anlattı. Son olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara yönelik bir dans etkinliği düzenleyeceklerini ve herkesi beklediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir