Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EBIC-Ege koordinasyonunda “Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü” yapıldı

 Döngüsel ekonomi ve dış ticaretin artırılmasına yönelik fırsatlar anlatıldı

EBIC-Ege koordinasyonunda “Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü” yapıldı

Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-Ege) tarafından temsil edilen “Avrupa İşletmeler Ağı” projesi kapsamında, Denizli’de “Avrupa İşletmeler Ağı Bilgi Günü” organize edildi. Denizli Ticaret Odasının (DTO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında katılımcılara döngüsel ekonomi ve dış ticaretin artırılmasına yönelik fırsatlara dair önemli bilgiler, alanında uzman kişiler tarafından sunuldu. Etkinlikte, EBİLTEM-TTO Proje Koordinatörü Anıl Şensöz de bir sunum gerçekleştirerek iyi uygulama örnekleri ile finansman imkânlarını katılımcılara aktardı.

Etkinlik kapsamında döngüsel ekonomi kavramı ve döngüsel iş modelleri, ayrıntıları ile ele alındı. Avrupa İşletmeler Ağı ve EBIC-Ege ile Avrupa İşletmeler Ağı Atölyesi’nin tanıtımı yapıldı. EBİLTEM-TTO Proje Koordinatörü Anıl Şensöz, Ticaret Odası bünyesinde bulunan firmalara uluslararasılaşma fırsatları hakkında bilgilendirme sunumu yaparken İzmir KOSGEB İl Müdürü Levent Arslan ise KOBİ’lerin yeşil dönüşümüne odaklanarak yaptığı, “Döngüsel Ekonomi” konulu sunum ile firmaların sürdürülebilirlik konusundaki farkındalıklarını artırdı. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan da yaptığı konuşmada organizasyonun gerçekleşmesinde emek sarf eden kurum ve katılımcılara teşekkür etti.

Bilgi gününün verimli geçtiğini dile getiren EÜ EBİLTEM TTO Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Sıdıka Ekren, “Düzenlenen bilgi günün yanı sıra, EBIC-EGE proje partneleri ile konsorsiyum toplantısı gerçekleştirdik. EBİLTEM, KOSGEB İzmir İl Müdürlüğü, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) katılımları ile yeni dönem Avrupa İşletmeler Ağı çağrısı üzerine planlamaları yaptık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir