Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

İşitme engelli çocuklar renkli anlar yaşadı

EÜ SBF Odyoloji Bölümünden “Sulu Boya Atölyesi Projesi”

 İşitme engelli çocuklar renkli anlar yaşadı

 Ege Üniversitesi (EÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Odyoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülce Kirazlı’nın proje danışmanlığında, işitme engelli çocuklara yönelik “Sulu Boya Atölyesi Projesi” gerçekleştirildi.

Tülay Aktaş İşitme Engelliler İlkokulunda gerçekleşen özel bir etkinlik, işitme kayıplı çocuklara renkli anlar yaşattı. EÜ Sağlık Bilimleri Odyoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülce Kirazlı’nın proje danışmanlığında, işitme engelli çocuklar için düzenlenen sulu boya atölyesi büyük ilgi gördü.

Atölye ressamları olarak görev alan Uzman Hemşire Yelda Harman ve Resim Öğretmeni Nejla Budak, çocuklara sanatın büyülü dünyasını keşfetme fırsatı tanıdılar. Etkinlik boyunca, Ege Üniversitesi Engelsiz Ege Koordinatörlüğü Sekreteri Soner Aslan tarafından işitme engelli çocuklara yönelik işaret dili çevirisi yapıldı, böylece bütün çocukların etkinliğe tam katılım sağlaması sağlandı.

Çocuklar sanatın büyülü dünyasını keşfettiler

Ege Üniversitesi Odyoloji Bölümü ve Ege Üniversitesi Odyoloji Topluluğu öğrencilerinin de destek verdiği ve Ege Inner Wheel kulübünün sponsor olduğu etkinlik, işitme engelli çocukların sanatla buluşmasını sağladı.

Dr. Öğr. Üyesi Gülce Kirazlı, “Bu tür etkinlikler, çocuklarımıza sadece eğlenceli zamanlar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda onların sanatla olan bağlarını güçlendiriyor ve kendi yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı oluyor. Çocuklarımızın da katılımıyla, yeni yıl öncesi projede yaptıkları eserlerin sergi açılışı da olacak” dedi.

Etkinlik katılımcıları, sulu boya atölyesi sayesinde hem keyifli vakit geçirirken hem de sanatın terapötik gücünü deneyimleme fırsatı buldu. Ege Üniversitesi Odyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Pelin Piştav Akmeşe de bölüm öğretim elemanlarıyla birlikte, işitme engelli bireylere destek olma misyonu doğrultusunda bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir