Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Fen Fakültesinden  “Bilimin Görüntüleri: Fotoğraf Sergisi”

Sümeyye Almas- Rabia Güner

Ege Üniversitesi bünyesinde düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Fen Fakültesi tarafından “Bilimin Görüntüleri: Fotoğraf Sergisi” sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Fakülte Fuaye Alanında gerçekleşen serginin açılışına Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçer Ayaz, Fakülte Üst Yönetimi, akademik-idari çalışanlar ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Dinçer Ayaz, “Üniversite olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında 300’e yakın etkinlik yaptık. Türkiye’de üniversiteler arasında birinci sıradayız. Biz de fakülte olarak çeşitli etkinliklerle katkı sağlamaya çalışıyoruz. Burada yer alan Bilimin Görüntüleri Fotoğraf Sergisinde, tüm bölümlerimizden gelen fotoğrafları ayrı ayrı sergiliyoruz. Astronomi ve Uzay Bilimleri, Biyoloji, Kimya, Biyokimya gibi birimlerimizden gelen ilgi çekici fotoğraflara sergimizde yer verdik. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi korumanın yegâne yolu bilimden geçiyor. Biz de bu noktadan hareketle sergimizde bilimi ön plana çıkardık” diye konuştu.

Sergide sürüngen ve böcekten bitki çeşitlerine, gök taşlarından gezegenlere kadar pek çok ilginç fotoğraf sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir