Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesinden “Cumhuriyetin 100. Yılı Resepsiyonu”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla Ege Üniversitesinde “Cumhuriyetin 100. Yılı Resepsiyonu” düzenlenecek.

Ege Üniversitesinde, Cumhuriyetin Yüzüncü Yılı etkinlikleri kapsamında “100. Yıl Resepsiyonu” yapılacak. EÜ Rektörlük Bahçesinde gerçekleştirilecek resepsiyona Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, üniversite üst yönetimi, senato üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katılacak.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak etkinlik “Cumhuriyetin Kazanımları” başlıklı kısa film gösterimiyle devam edecek. Rektör Prof. Dr. Budak’ın konuşmasının ardından Sağlık, Fen-Mühendislik, Sosyal Bilimler alanlarında en fazla yayın yapan ve atıf alan, en fazla Avrupa Birliği ve TÜBİTAK Projesi kazandıran, en fazla patent tescili alan, Üstün Başarı ve Uluslararası İş Birliği ödülü kazanan akademisyenlere plaket takdim edilecek.

Resepsiyon, Ege Üniversitesi Devlet Türk Konservatuvarı tarafından hazırlanan “Atatürk’ün En Sevdiği Şarkılar” başlıklı mini konserin ardından sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir