Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Gastronomi Akademisinden şimdi de pizza ve ekmek yapımı eğitimi

Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi ‘topluma katkı’ eğitimlerine devam ediyor

EÜ Gastronomi Akademisinden şimdi de pizza ve ekmek yapımı eğitimi

Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi Gastronomi Akademisi, Ege Üniversitesi tarafından benimsenen “Topluma Katkı” mottosuyla Çeşme halkına yönelik hizmetlerini sürdürüyor. Shipley-Altındağ Gastronomi Akademisinde şimdi de Gastronomi Uzmanı Şef Suna Boztok eğitmenliğinde “Dünya Ekmekleri Kursu” ve “Pizza Workshop”u düzenlenecek.

Eğitimlerin Çeşme halkı tarafından yoğun ilgi ile karşılandığını dile getiren Çeşme Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Gastronomi Akademimizde yaz boyunca devam eden eğitimlerimize yenilerini ekliyoruz. Uygulamalı eğitim sınıfımızda bu kez, Gastronomi Uzmanı Şef Suna Boztok eğitmenliğinde “Dünya Ekmekleri Kursu” ve “Pizza Workshop”u düzenleyeceğiz. Eğitimlerimizin Çeşme halkı tarafından yine yoğun ilgi ile karşılanacağını düşünüyorum. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak destekleriyle kurulan akademimizde Çeşme turizmine ve gastronominin gelişime katkı sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

EÜ Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) iş birliği ile düzenlenen “Pizza Workshop”u 21 Ekim Cumartesi 13.00-16.00 saatleri arasında, “Dünya Ekmekleri Kursu” ise 15 Kasım Çarşamba günü başlayacak. Eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Atölyelere katılmak isteyenler, EÜ Çeşme Turizm Fakültesine yüz yüze ya da fakültenin web sayfası üzerinden çevrimiçi olarak başvuru yapabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir