Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ İletişim Fakültesi öğrencilerine “Genç Merkür İletişim Programı” tanıtıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sadece iletişim fakültesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Genç Merkür İletişim Programı” kapsamında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde proje tanıtımı gerçekleştirildi. İletişim Fakültesi öğrencileriyle Fakülte Konferans Salonunda bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanlığı Sosyal İlişkiler ve İletişim Daire Başkanlığı Proje Koordinatörü Adeviye Uzunoğlu, Genç Merkür Programı hakkında bilgiler verdi.

Programı anlatan Uzunoğlu, “Genç iletişimcilerin kariyerlerine yön vermelerini sağlayacak 7 günlük bir program olan Genç Merkür ile genç iletişimciler yeni iletişim teknolojilerinin kullanımı hakkında bilgi edinirken uygulamalı atölyelerle kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Alanında uzman konuşmacılarla bir araya gelme fırsatı yakalayacak olan gençler, farklı üniversiteden iletişim fakültesi öğrencileriyle proje geliştirerek fikir alışverişinde bulunabilecek. Takım çalışmasından proje üretmeye, geleneksel mesleklerden güncel iletişim teknolojilerine kadar farklı alanları deneyimleme imkanı yakalayacak iletişimciler, hem eğlenecekleri hem öğrenecekleri bir hafta geçirecekler” dedi.

6-12 Kasım 2023 tarihlerinde Ankara’da 7’ncisi  gerçekleştirilecek projeye; Ege Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi iletişim fakülteleri dahil olacak. Programa dört üniversiteden 36 öğrenci katılım gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir