Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Çiçeği burnunda diş hekimleri sektöre uğurlandı

EÜ Diş Hekimliği Fakültesinde mezuniyet coşkusu

Ayşe İrem Kihtir-Ceren Mintaş-Mehmet Bilge

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı mezunlarını sektöre uğurladı. EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde gerçekleşen mezuniyet törenine; Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin, İzmir Dişhekimleri Odası Başkanı Deniz Çağında, fakülte yönetimi, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Konuşmasında genç meslektaşlarına seslenen Dekan Prof. Dr. Nazan Ersin “Sevgili öğrencilerim, sizlere meslek camiamıza hoş geldiniz demenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Fakülte yönetimi olarak göreve başladığımız andan itibaren öğrencilerimizin mesleki becerilerini kazanabilmeleri için gerekli klinik donanımları sağladık ve çok büyük bir gayret içinde altyapı çalışmalarını tamamladık.  Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza, idari kadromuza ve hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Mesleğe adım attığınız şu andan itibaren kendinizi yetiştirmeye ve eğitmeye devam edin. Kongrelerimize, kurslara ve seminerlerimize katılın. Artık hastalarınıza, ülkemize hatta dünyaya karşı sorumluluklarınız olacak. Meslek hayatınızda kendinize her zaman bilim ve bilgiyi rehber alın. Cumhuriyetimize ve kazanımlarına sahip çıkın. Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda etik ve ahlaki değerler ışığında ilerleyin” dedi.

“Sizler geleceğin aydınlık yüzlerisiniz”

İzmir Dişhekimleri Odası Başkanı Deniz Çağında, “Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi dinamik yapısı, yetkin akademik kadrosuyla ülkemizdeki en önemli diş hekimliği fakültelerinden birisidir. Ancak unutmamalısınız ki diş hekimliğinde eğitim hiçbir zaman bitmemektedir. Sizleri kendini yenileyen, geliştiren diş hekimleri olarak görmek en önemli temennimizdir. Giydiğiniz beyaz önlüğün sorumluluğunu daima hatırlayın. Çıtayı yükseltecek olanlar sizlersiniz, siz geleceğin aydınlık yüzlerisiniz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizmiş olduğu bu yolda, onun ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak ilerlemenizi temenni ediyor, hayatınız boyunca hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Mezun olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ve gururu dile getiren Fakülte dönem birincisi Sevdenur Yılmaz, “Türkiye’nin en köklü ve sağlık alanında en başarılı üniversitelerinden biri olan, ayrıca bizler gibi binlerce sağlık çalışanı yetiştiren Ege Üniversitesinden mezun olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bugün ben ve arkadaşlarım 5 yıllık uzun ve zorlu bir eğitim sürecini tamamladık. Beş yıllık süreçte bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta sayın hocalarımız olmak üzere, asistanlarımıza, tüm personelimize ve son olarak da bizleri yetiştiren ailelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler, keplerini atarak mezuniyetlerini doyasıya kutladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir