Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli gençler, ilkokul öğrencileriyle sanat projesinde buluştu

 EÜ’den, “Okulumuzu Güzelleştiriyorsunuz” Sosyal Sorumluluk Projesi

 Egeli gençler, ilkokul öğrencileriyle sanat projesinde buluştu

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında yürüttükleri “Okulumuzu Güzelleştiriyorsunuz” başlıklı Sosyal Sorumluluk Projesi ile Ödemiş Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu’nun okul iç duvarlarını eserleri ile renklendirdiler.

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci’nin yürütücülüğünde, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Berfin Özeroğlu, Büşra Balkis, Ceylin Neslişah Işık, Duygu Seçen, Esra Poyraz ve İnci Sağlam, ilkokulun duvarlarını minik öğrenciler için eğitsel açıdan zenginleştirmek amacıyla renklendirdiler. Çalışmada; başta sanat ve bilim dünyasından öne çıkmış kişilerin portreleri, değerler eğitimi ile sağlıklı beslenme köşesi ve sanat tarihinin post-emresyonist eserlerinden en önemlisi olan “Yıldızlı Gece” resminin röprodüksiyonu okulun iç duvarlarına işlendi.

Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci, proje ile ilkokul öğrencilerinin ilham almalarını sağlayarak, okul ortamında mutlu olmaları ve sanata karşı duyarlılık kazanmalarını amaçladıklarını söyledi. Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci ve projede yer alan öğrencilere, sanata ve eğitime katkılarından dolayı Ödemiş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük tarafından plaket ve belge takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir