Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ’de başarılı akademisyen ve öğrenciler ödüllendirildi

Ege Üniversitesinde  “Belge ve Plaket Töreni”

EÜ’de başarılı akademisyen ve öğrenciler ödüllendirildi

Ege Üniversitesinde gerçekleştirilen olağan senato toplantısı kapsamında başarılı akademisyenler ve öğrenciler için “Belge ve Plaket Töreni” düzenlendi. Törende hem projeleri ile ödül ve destek alan akademisyenlere hem de TEKNOFEST kapsamında başarı gösteren takımlara belge takdimi yapıldı. Fen Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın yanı sıra üniversite üst yönetimi, senato üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerçekleştirilen Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu doğrultusunda ülkemizin öncelikli alanlarına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ‘Türkiye Yüzyılı’ dediğimiz, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında üretken akademisyenlerimizin ülkemize katma değer sunan projeleri desteklenmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’e bu yıl çok iyi hazırlanarak 64 takımla başvurduk. 20 takımız finale kaldı. Üç takımımız Türkiye ikinciliği elde ederken, bireysel kategoride bir öğrencimiz Türkiye ikincisi oldu. Yine, ‘Fikirler Yarışıyor (FICS) 2023’ yarışmasında üniversitemizin Milli Kimya Gücü takımı, Türkiye birincisi oldu. Pek çok akademisyenimiz, akademik teşvik almaya hak kazandı. TÜBİTAK 1004 programı kapsamında iki projemiz kabul görerek Türkiye’nin dev projeleri arasında yer aldı. Üniversitemizde her alanda oluşturduğumuz bilim üretme ekosisteminin bu yıl da meyvelerini fazlasıyla aldık. Tüm başarılarımızda emeği geçen hocalarımızı, çalışanlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Tam akredite bir araştırma üniversitesi olarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak her türlü projede ‘Biz de varız’ demeye devam edeceğiz” diye konuştu.

57. Alay Temsili Sancağı sergilendi

Program kapsamında Ege Üniversitesi öğrencilerine emanet edilen 57. Alay Temsili Sancağı da sergilendi. Rektör Prof. Dr. Budak, manevi değeri yüksek olan bu emanete en iyi şekilde sahip çıkacaklarını belirtti. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nuri Karakaş ise 57. Alay’ın önemi, tarihteki başarıları ve Çanakkale Zaferi ile ilgili bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Başarılı akademisyenlere ve öğrencilere plaket ve belgeleri verildi

Sancağın sergilenmesinin ardından akademik teşvik alan akademisyenlere belgeleri, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak tarafından takdim edildi. Belge takdiminin akabinde TÜBİTAK 1004 programı kapsamında kabul edilen iki projenin yürütücüleri Prof. Dr. Mert Döşkaya ve Doç. Dr. İsmail Can Paylan, projelerini anlatan kısa sunumlar gerçekleştirdiler. TEKNOFEST’e katkı ve katılım sağlayan akademik-idari personele yapılan Teşekkür Belgesi takdiminden sonra festivalde ödül alan takım üyelerine plaket verildi. Fikirler Yarışıyor yarışmasında başarı gösteren akademisyen ve öğrenciler de yine plaketle ödüllendirildi. Plaket takdimleri Rektör Prof. Dr. Necdet Budak tarafından yapıldı.

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir