Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ İletişim Fakültesinden “Gözden Irak Olan Gönülden De Mi Iraktır?” projesi

Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Cemile Nur Aydın’ın “Gözden Irak Olan Gönülden De Mi Iraktır?” başlıklı araştırma projesi “2242- TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları”nda finale katılmaya hak kazandı.

EÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier’in danışmanlığında hazırlanan proje, 511 başvuru arasından ön değerlendirme sonucunda seçilen 115 proje içerisinde yer aldı. Proje;  üniversite hayatı için yaşadığı şehirden uzaklaşan gençlerin aile içi ilişkilerinde meydana gelen değişimleri ve algılarını analiz etmeyi amaçlıyor.

Proje ekibini makamında ağırlayan EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Öğrencilerimizin önemli kurum ve kuruluşların yarışmalarında projeleri ile yer alması bizleri oldukça memnun ediyor.  Aydan hocamız ve öğrencimiz Cemile Nur’un gerçekleştirdikleri proje, TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında finale katılmaya hak kazandı.  Hocamızı ve öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Projeyi eğitim ve aile içi iletişim temasında hazırladıklarını ifade eden Doç. Dr. Bilgilier, “Araştırma betimsel bir çalışma olup tarama modeliyle yapıldı. Bu araştırma için 7’si açık uçlu olmak üzere 33 sorudan oluşan bir yarı yapılandırılmış anket formu 198 kadın ve 190 erkek katılımcıya uygulandı. Ankete verilen yanıtlar sosyal bilimlerde istatistiksel analiz için yaygın olarak kullanılan bir ‘SPSS’ programında çözümlendi. Açık uçlu sorulara verilen cevaplar ise tablolar oluşturularak değerlendirilmeye tabi tutuldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir