Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Bir yılda 25 bin 832 kişi Ege Üniversitesi onaylı sertifika sahibi oldu

EGESEM 7’den 70’e herkese eğitim verdi

Bir yılda 25 bin 832 kişi Ege Üniversitesi onaylı sertifika sahibi oldu

Ege Üniversitesinin eğitim, öğretim ve araştırma yaptığı tüm alanlarda eğitim programları düzenleyen Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) 2022 yılında 25 bin 832 kişiye sertifika verdi. EGESEM, birbirinden farklı 159 eğitim programı ile 4 yaşından 80 yaşına kadar kursiyerleri sertifika sahibi yaptı.

Ege Üniversitesinin toplumla buluşmasının en sık yaşandığı birimlerinden olan EGESEM, üniversitenin akademik gücünü adını aldığı bölge ile paylaşmaya devam ediyor. Topluma katkı misyonu kapsamında son dönemde önemli çalışmalara imza atan EGESEM, 2022 yılında 25 bin 832 kişiye sertifika verdi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, üniversitenin bilimsel gücünü toplumun bütün katmanlarına yayma misyonu ile farklı konularda sertifika eğitimleri veren merkezin başarısından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

“Çağın gereksinimlerine uygun eğitimler verildi”

Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi markasının akademik birikimini ‘Yaşam Boyu Eğitim’ hedefiyle toplumla buluşturan EGESEM 2022 yılında 25 bin 832 kişiye sertifika verdi. Merkezimiz, Ege Üniversitesi markasının güvenilir kimliği ile toplumun tüm kesimlerine yönelik çalışmalar yürütüyor. Merkezimiz, sertifika programlarını başarı ile tamamlayanlara e-sertifika sistemi üzerinden belgelerini iletiyor. EGESEM’in sertifika eğitim ve belgelendirme sistemi, E-Devlet üzerinden de doğrulanıyor. Başta Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Fulya Dedeoğlu Konakçı ve Müdür Yardımcılarımız Prof. Dr. Müjde Ker Dinçer ile Doç. Dr. Haydar Yalçın olmak üzere emeği geçen çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

EGESEM, kamu kurum ve kuruşları ile özel sektörden gelen her türlü sertifika programı ve proje talebine destek vererek çok sayıda mesleki kurs, kültür, sanat ve kişisel gelişim ile meslek edinme programları düzenliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir