Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesi 2022 yılında da medyanın zirvesinde yer aldı

* Rektör Budak, “Üniversitemizin dışa açılan penceresi olan medya birimlerimiz, halkı bilgilendirme adına tüm yıl boyunca yoğun bir şekilde çalışarak üniversitemizi görünür kıldı. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında da geleceğimiz olan gençlerimizi daha nitelikli yetiştirmek için, yeni başarılar için aralıksız çalışıp, akademiye rol model olmaya devam edeceğiz” dedi.

*Ege Üniversitesi, tüm üniversiteler arasında haber erişim sayısında 839 milyon 758 bin 80 ile birinci, toplam tirajda 277 milyon 914 bin 688 ile ikinci, basında yer bulan haber sayısında ise 11 bin 920 ile üçüncü sırada yer aldı. 

Türkiye’nin 67 yıllık bilim çınarı Ege Üniversitesi, 2022 yılında geçekleştirdiği bilimsel, kültürel ve sportif faaliyetler, sosyal sorumluluk projeleri, yakaladığı başarılar ve aldığı ödüllerle medyada adından en çok söz ettiren üniversitelerden birisi oldu. Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) bünyesinde faaliyet gösteren Ege Ajans ve EÜ Basınla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından 2022 yılı içerisinde 993 haber, basına servis edilerek kamuoyuyla paylaşıldı. Medya takip sistemi İnterpress verilerine göre Ege Üniversitesi, tüm üniversiteler arasında haber erişim sayısında 839 milyon 758 bin 80 ile birinci, toplam tirajda 277 milyon 914 bin 688 ile ikinci, basında yer bulan haber sayısında ise 11 bin 920 ile üçüncü sırada yer aldı.

 “ Akademiye rol model olmaya devam edeceğiz”

Ege Üniversitesinin başarı dolu bir yılı geride bıraktığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “ 2022 yılı, Ege Üniversitesi adına yine dolu dolu geçti. Tam akredite bir araştırma üniversitesi olarak; öğrenci odaklılık, bilimsel projeler, dijitalleşme, uluslararasılaşma, üniversite-sanayi işbirliği, sürdürülebilir yeşil kampüs, Ar-Ge, inovasyon ve sağlık alanlarında yaptığımız pek çok çalışma sonucu yakaladığımız başarıları, medya aracılığı ile kamuoyuna sunmaya azami önem gösterdik. Üniversitemizin dışa açılan penceresi olan medya birimlerimiz, halkı bilgilendirme adına tüm yıl boyunca yoğun bir şekilde çalışarak üniversitemizi görünür kıldı. 2022 yılı içerisinde servis ettiğimiz bine yakın haberle devlet ve vakıf üniversiteleri arasında erişim sayısında birinci, tirajda ikinci haber sayısında ise üçüncü olduk. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında da geleceğimiz olan gençlerimizi daha nitelikli yetiştirmek için yeni başarılar için aralıksız çalışıp, akademiye rol olmaya devam edeceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

“Medya sektörüne nitelikli mezunlar kazandırıyoruz”

Medya Uygulama ve Araştırma Merkezinin öğrenciler için de önemli bir şans olduğunu dile getiren Prof. Dr. Budak, “Merkezimiz bünyesinde İletişim Fakültesi öğrencilerimiz meslekleri ile ilgili uygulama yapma fırsatı yakalıyorlar. Ege Ajans, Radyo Ege Kampüs ve Ege Üniversitesi Televizyonu, öğrencilerimizi sektöre nitelikli birer iletişimci olarak hazırlıyor. İşin mutfağından yetişen öğrencilerimiz, mezun olduklarında da medya sektöründe önemli noktalara geliyorlar. Ayrıca, üniversitemizin faaliyetlerinin yer aldığı KALEM gazetemizi de aylık olarak hazırlayıp tüm yükseköğretim kurumları ile paylaşıyoruz. Yeni yılda da medya alanında ses getirmeye ve nitelikli öğrenciler yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Kamuoyunu en doğru şekilde bilgilendirmeye devam edeceğiz”

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve EGEMM Müdürü Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ise; “Çalışmalarımız ve başarılarımız ile 2022 yılının medyada en çok konuşulan üniversitelerinden birisi olduk. Tüm çalışma arkadaşlarım, kamuoyunun bilgi alma hakkının en doğru şekilde karşılanması adına büyük çaba sarf etti. EGEMM ailesi olarak yeni yılda da hem halkımızı üniversitemizin faaliyetleri hakkında bilgilendirmeye hem de öğrencilerimizi sektöre hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir