Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesi “II. Ulusal Yapay Resif Çalıştayı”na ev sahipliği yapacak

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde “II. Ulusal Yapay Resif Çalıştayı” düzenlenecek.

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Binbir Gıda Konferans Salonunda yapılacak olan çalıştay, 1-2 Kasım 2022 tarihlerinde farklı kurumlardan bilim insanlarının katılımı ile gerçekleştirilecek. Çalıştayın açılış konuşmaları, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Sunlu ile  Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü  Dr. Mustafa Altuğ Atalay tarafından gerçekleştirilecek.

Türkiye’de yapay resifler konusunda yapılan bilimsel ve yönetimsel çalışmaların değerlendirileceği, tecrübelerin paylaşılacağı çalıştayda mevcut sorunlar ele alınarak geleceğe yönelik somut öneriler ortaya konulacak.  Çalıştay kapsamında akademisyenler, uzamanla, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler; “Yapay resif projelerinde mevcut durum, yapay resiflerin balıkçılığa, ekosisteme,  dalış turizmine, sosyo-ekonomik etkileri ile yapay resif alanlarının yönetimi, mevzuat ve  mühendislik çalışmaları” ile ilgili sunumlar yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir