Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli Yüzücüler turnuvalara damga vurmaya devam ediyor

Ege Üniversitesinde Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde yeniden yapılandırılan EÜ Gençlik ve Spor Kulübü, her alanda başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyor. Özellikle yüzme alanında iddialı olan kulübün bünyesinde yetişen sporcular, İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Arena Kulüpler Arası Uzun Kulvar Genç ve Açık Yaş Türkiye Şampiyonası ile Yıldızlar Bireysel Yüzme Şampiyonasında aldıkları derecelerle dikkat çektiler. Egeli başarılı yüzücü İklim Karaali kendi yaşında 50 metre serbest, 100 metre serbest ve 50 metre kurbağalama alanlarında Türkiye birinciliği elde etti.

Başarılı sporcuları tebrik eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Türkiye Arena Kulüpler Arası Uzun Kulvar Genç ve Açık Yaş Türkiye Şampiyonası ile Yıldızlar Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda dereceye giren sporcularımız İlkim Karaali, Derin Karaali, Elif Yazıcı, Alya Yumrukaya ve Ege Pektaş’ın sevinçlerine ortak olduk. Her zaman ve her durumda yanlarında olacağımız ve destek vermeye devam edeceğimiz genç sporcularımızı ve teknik heyetimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

EÜ Gençlik ve Spor Kulübü yüzücülerinden İklim Karaali, kendi yaş grubunda 50 ve 100 metre serbestte, 50 metre kurbağalamada Türkiye birincisi olurken 100 metre kurbağalamada Türkiye üçüncüsü oldu. Derin Karaali ise 50 metre serbestte Türkiye yedincisi, 100 metre serbestte sekizinci, 50 metre kurbağalamada üçüncü, 100 metre kurbağalamada onuncu oldu.  Egeli bir diğer yüzücü Elif Yazıcı, kendi yaş grubunda 50 metre serbestte sekizinciliği, 100 metre serbestte yedinciliği, 200 metre serbestte ise onunculuğu elde etti. Alya Yumrukaya 50 metre serbestte altıncı, 100 metre serbestte beşinci olurken Ege Pektaş 50 metre serbestte yirminci, 100 metre serbestte on beşinci, 200 metre serbestte on sekizinci, 50 metre kurbağalamada on ikinci oldu.

Takım yarışlarında ise Egeli “Genç Kadınlar” takımı; 4×50 serbest bayrakta Türkiye üçüncüsü, 4×100 serbest bayrakta ise Türkiye dördüncüsü oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir