Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EGESEM’den “Serbest Dalış ve Zıpkınla Balık Avcılığı Sertifika Programı”

Ege Üniversitesinin topluma açılan kapısı Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) kaliteli ve sertifikalı eğitimlerini toplumun her kesimiyle buluşturmaya devam ediyor. Geniş bir eğitim yelpazesine sahip olan EGESEM’in serbest dalışa ilgi duyanlara yönelik gerçekleştirdiği  “Serbest Dalış ve Zıpkınla Balık Avcılığı Sertifika Programı”  sona erdi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış ve Zıpkınla Balık Avcılığı antrenörü Doç. Dr. Ali Ulaş koordinasyonunda verilen eğitimlerde katılımcılara serbest dalış teknikleri öğretilirken, sualtında zıpkınla balık avlama becerileri kazandırıldı. Eğitim kapsamında; serbest dalışın tanımı ve insan vücudunun adaptasyonu, doğru nefeslenme ve dalış teknikleri, serbest dalış ekipmanı kullanımı, balık türlerinin tanınması, sualtı avcılığı ve serbest dalışta karşılaşılan tehlikeler konularında detaylı bilgiler verildi.

Toplam 18 saat süren eğitimde Ege Üniversitesi Sualtı Araştırma ve Uygulama Merkezine ait EGEDERİN gemisiyle dalış ve avcılık eğitimleri gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir