Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Geleceğin sinirbilimcileri Ege’de bir araya gelecek

EÜTF’de  “Ege Uluslararası Mezuniyet Sonrası Sinirbilimleri Yaz Okulu” düzenlenecek

Geleceğin sinirbilimcileri Ege’de bir araya gelecek

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği (TÜBAS) iş birliğinde “Ege Uluslararası Mezuniyet Sonrası Sinirbilimleri Yaz Okulu (EGE BINGSS)” düzenlenecek. İlk olarak 1999 yılında gerçekleştirilen ve gelenekleriyle sinirbilim alanında Ege Üniversitesinin uluslararası bir markası olan “EGE BINGSS”  27 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde (EÜTF) gerçekleştirilecek.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Şengül ve Fizyoloji Anabilim Dalı Öğetim Üyesi Doç. Dr. Vedat Evren’i makamında ağırlayarak düzenlenecek olan “EGE BINGSS” hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Etkinliğin açılış konuşmalarını EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Gürgün,  Prof. Dr. Gönül Peker, Prof. Dr. Bayram Yılmaz ve Doç. Dr. Vedat Evren yapacak.

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan EGE BINGSS,  “Sinirbilimlerdeki Eğilimler: Yeni Teknikleri Vazgeçilmezlerle Buluşturmak” temasıyla yapılacak. Yaz okulunda sinirbilim alanında güncel ve teknolojik gelişmelerle bunların araştırmalarda kullanımı konusunda alanında uzman ulusal ve uluslararası akademisyenler sunumlar gerçekleştirecek. EGE BINGSS, laboratuvar dersleri ve özel ilgi alanlarına yönelik grup çalışmalarıyla bugünün ve geleceğin sinirbilimcilerine verimli ve keyifli bir yaz okulu yaşatmayı amaçlıyor. EGE BINGSS ile ilgili detaylı bilgiye Ege Üniversitesi web sayfasından ulaşılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir