Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli LÖSEV Gönüllülerinden “FAYDA” projesine destek

Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evinde, LÖSEV farkındalık projesi kapsamında Grup Gökkuşağı konseri ve halk dansları gösterisi gerçekleştirildi.

Sağlıkta fırsat eşitliği yaratmak ve kanser hastalığına dikkat çekmek hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV),  çocuk ve yetişkinlerde görülen tüm kanser türlerinin erken tanı ile önlenebilir bir hastalık olduğunu anlatmak, hastalara destek olmak, kamuoyunda farkındalık oluşturarak gönüllü sayısını artırmak amacıyla üniversiteler özelinde hayata geçirdiği FAYDA projesi devam ediyor.

Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının yürütücülüğünde gerçekleşen Ege LÖSEV Gönüllüleri Topluluğu’nun LÖSEV farkındalık projesi kapsamında; EÜ Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü’nün katkıları ile Ege Üniversitesi mensuplarının oluşturduğu Grup Gökkuşağı konser verdi.

 Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hale Yamaner Okdan’ın konuk sanatçı olarak katıldığı etkinlikte Ege Üniversitesi Personeli Halk Dansları Grubu’nun gösterisi beğeni topladı. Programda, LÖSEV İzmir Şubesi LÖSEV İzmir Halkla İlişkiler Sorumlusu Tuğçe Gücüyener ve LÖSEV İzmir Aktif İletişim Yönetmeni Deniz Elmalı LÖSEV ile ilgili bilgiler aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.