Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

‘Necati ve Saykolar’ ile ‘The Rocktors’ Egelileri coşturdu

Egeli gençlerin şenlik coşkusu konserlerle devam etti

‘Necati ve Saykolar’ ile   ‘The Rocktors’ Egelileri coşturdu

Ege Üniversitesi 42.Kültür Sanat ve Spor Şenliğinin ikinci gününde Egeli öğrenciler, eğlence dolu etkinliklerle şenlik coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Gündüz düzenlenen açılış korteji ve çeşitli etkinliklerle eğlenen gençler, akşam “The Rocktors” ile “Necati ve Saykolar” gruplarının konserleriyle coşkulu dakikalar yaşadılar. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, gerek gündüz gerekse akşam gerçekleştirilen etkinliklere katılarak öğrencilerin şenlik coşkusuna ortak oldu. Rektör Budak, üniversite öğretim üyelerinden oluşan The Rocktors grubuyla birlikte sahne alarak “Uzun İnce Bir Yoldayım” ve “Fesuphanallah”  şarkılarını gençlerle birlikte seslendirdi.

Yaklaşık iki yıl süren pandemi döneminin ardından eğlence dolu bir şenlik ile baharı yaşamanın sevincini hissettiklerini belirten Rektör Budak, “Öğrencilerimle birlikte şarkılara eşlik ettiğimiz, binlerce öğrencimizin katıldığı bahar şenliği konserleri için ‘The Rocktors’ ile ‘Necati ve Saykolar’ grup üyeleriyle bu büyülü atmosferi bizlerle paylaşan kıymetli öğrencilerime teşekkür ederim” diye konuştu.

Konser alanını dolduran Egeli gençler, sevilen parçaları seslendiren “The Rocktors” ile  “Necati ve Saykolar”a hep bir ağızdan eşlik etti. İlk olarak Ege Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan The Rocktors grubu sahne aldı. Ardından,  Anadolu Rock müziğin sevilen grubu Necati ve Saykolar binlerce öğrenciyi müzikleriyle coşturdu. Her iki grup seslendirdiği şarkılar ve sergilediği sahne performansıyla müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir