Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ’de Bahar Şenliği yıldızlar geçidine sahne olacak

“EÜ 42. Kültür, Sanat ve Spor Şenliği” 16 Mayıs’ta dolu dolu bir programla başlıyor

EÜ’de Bahar Şenliği yıldızlar geçidine sahne olacak

Ege Üniversitesinde geleneksel olarak yapılan Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’nin bu yıl 42’ncisi gerçekleştirilecek. 16-18 Mayıs tarihleri arasında üç gün sürecek şenlik boyunca pek çok etkinlik yapılacak. Bahar Şenliği’nde birbirinden ünlü isimler gençlerle buluşacak.

Şenliğin ilk gününde “İlham Veren Yıldızlar: Altın Kariyer Şöleni” ödül töreni, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde yapılacak. Törende; Manga, Hülya Koçyiğit, Mehmet Aslantuğ, Mustafa Denizli, Özge Özberk, Burak Kut, Bulutsuzluk Özlemi ve Suat Suna gibi ünlü isimler Egeli gençlerle bir araya gelecek. Etkinliğin devamında EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nca “Nefes-i Musiki” konseri düzenlenecek. Konserde sanatçılar Cemile Cabbar ve Aşkın Usta eserlerini icra edecekler.

 Şenliğin ikinci günü 17 Mayıs’ta ise şenlik yürüyüşü ile birlikte şenlik ateşi yakılacak. Aynı günün akşamında “The Rocktors” ile “Necati ve Saykolar” grupları Sağlık, Kültür ve Spor Daire başkanlığı otoparkında saat 20.00’de sahne alacak. Şenlik, 18 Mayıs tarihinde saat 20. 00’de “DJ Performans” ve “Yüzyüzeyken Konuşuruz” konserleri ile sona erecek.

Üç gün sürecek şenlik kapsamında sergi, müzik dinletisi, kongre, konferans, seminer, atölye çalışmaları, yarışmalar,  film ve belgesel gösterimi gibi pek çok etkinlik düzenlenecek. Ayrıca şenlik boyunca voleybol, basketbol, futbol, masa tenisi ve satranç turnuvası gerçekleştirilecek.  Şenlik ile ilgili detaylı bilgiye Ege Üniversitesi web sayfasından ulaşılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir